Ereğli'de, Acil Müdahale Tatbikatı yapıldı Ereğli'de, Acil Müdahale Tatbikatı yapıldı

8 Nisan Dünya Romanlar Günü sebebiyle, AK Parti il ve ilçe Kadın Kolları Yönetimi, Kdz. Ereğli Roman Kadınlar Derneği Başkanı Çile Atlazoğlu’nu ziyaret etti.  AK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı ve İl Sosyal Politikalar Başkanı Pamuk Cansız, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Politikalar Başkanı Dilek Aslantaş, AK Parti Kdz. Ereğli Hukuki İşler Başkanı Hayriye Türk ve partinin Kdz. Ereğli Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri Ayşe Çetinbak Hasanoğlu ve Fatma Arslan, Karadeniz Ereğli Roman Kadınlar Derneği Başkanı Çile Atlazoğlu’nu ziyaret ederek, Romanlar Günü’nü kutladı.
Çile Atlazoğlu, Roman Kadınlar Derneği’nin, yaklaşık 6 ay önce kurulduğunu ifade ederek, yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları anlattı, ilçedeki Romanların sorunlarına değindi.
Kadın Romanlar Derneği’nden önce de Batı Karadeniz Romanlar Derneği’nde birkaç sene kadın kollarında görev yaptığını hatırlatan Atlazoğlu, öncelikli sorunların, iş, barınma-konut ve eğitim olduğunu sıraladı. Başkan Atlazoğlu, konuyla ilgili projelerin hazır olduğunu, yerel yöneticilerin ve milletvekillerinin de durumdan haberdar olduğuna değindi.
Atlazoğlu, Kadın Kolları yönetimiyle birlikte, Kdz. Ereğli Belediyesi, Kdz. Ereğli Kaymakamlığı, Zonguldak Valiliği ve çeşitli kurum ve kuruluşların da ziyaret edildiğini kaydetti.
AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları yönetimi, derneğin faaliyetlerinde ellerinden geldiğince destek olmaya hazır olduklarını kaydederek, başarılar dilediler ve renkli dünyalarıyla fark oluşturan Romanların, Çile Atlazoğlu nezdinde Dünya Romanlar Günü’nü kutladılar.
Başkan Atlazoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini sundu.
Ziyaret, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.