Ancak son teknolojiyle beraber ameliyatsız yüz germe işlemlerinin yaygınlaşmasıyla beraber ameliyat olmadan bu işlemleri gerçekleştirmek çok daha kolaydır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Çok çeşitli ve farklı yöntemleri olan ameliyatsız işlemler yüz üzerine uygulanacaksa boyun ve yüz bölgesinde yer alan sarkmaların önüne geçmek için tercih edilir. Sarkmaları tedavi etmek için ameliyatsız yüz germe işlemleri sıklıkla tercih edilmektedir. İşlem esasında kullanılacak olan materyaller genel anlamda eriyebilir formlar da üretilmektedir. Bu anlamda herhangi bir kesi yapılmadan işlemler kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Uygulanır?

Yüz germe işlemlerini gerçekleştirebilmek için belirli şartların oluşması gerekir. 30 ila 65 yaş arasında olan kadın ve erkeklerde ameliyatsız yüz germe işlemleri kolayca uygulanabilir. 18 yaşın üzerinde ve karışıklığı çok yoğun olan kişilerde de tercih edilebilir. Farklı bir kronik hastalığı olmaması ve bağışıklığın güçlü olması da bu ameliyatlar için oldukça önemlidir.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri teknolojinin gelişmesiyle oldukça farklı yöntemler ortaya çıkmıştır. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;

·       HİFU

·       Fotona

·       PRP

·       Fransız askısı

·       Mezoterapi

·       Altın iğne

·       Fraksiyonel co2

·       Dermamelan- cosmelan

·       Somon DNA

·       Gençlik aşısı

·       Botox

·       Dolgu

·       Lazer

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Kurban satış ve kesim yeri ile kesim ücretleri belli oldu Kurban satış ve kesim yeri ile kesim ücretleri belli oldu

Vücut bütünlüğünü eski haline döndürmek ve karın bölgesinde oluşan sarkmaların önüne geçmek için karın germe ameliyatı en çok tercih edilen ameliyatlardan biridir. Vücudun fiziksel siluetinin düzeltmek için tercih edilir. Her ameliyatta olduğu gibi bazı riskleri taşıyabilir.

Karın germe ameliyatı yapacak olan doktor ile tüm riskleri detaylı bir şekilde kullanmak oldukça önemlidir. Bununla beraber karın germe ameliyatı fiyatları da ameliyattan önce mutlaka doktorla konuşulmalıdır. Ameliyat planlaması bunlara yönelik olarak yapılır

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?

Karın bölgesinde oluşan yağlanmalar ve sarkmalar egzersiz ve diyet çabalarına rağmen verilmediyse bu durumda hem erkekler hem de kadınlara karın germe ameliyatı uygulanabilir. Özellikle çoklu hamilelik ya da sezeryanla yapılan doğumlar sonrasında aşırı kilo alma sonucunda karın germe ameliyatı yapılabilir. 18 yaşının üzerinde, kronik bir rahatsızlığı olmayan kişilere uygulanabilen bir yöntemdir.

Karın germe ameliyatı anestezi ortamında yapılır. Bu anlamda kişilerin anesteziye uyumluluğu da önemlidir. Karın bölgesinde oluşan sarkmaların ve fazlalıklarının olduğu yerlere kesi atılarak karın germe ameliyatı yapılmaya başlanır. Ameliyat sürecine göre çeşitli gelme ve fazla derilerin alınması gibi işlemler uygulanır. Ardından dikiş yapılarak ameliyat tamamlanır. Bundan sonrasında da iyi bir iyileşme sürecini geçilmesi önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de her ameliyatın birbirinden farklı yöntemleri vardır. İyileşme süreci ve karın germe ameliyatı fiyatları tamamen bu yöntemlere göre değişir. Karın germe ameliyatında iyileşme süreci genel olarak üç ay ila dokuz arasında değişmektedir. Genelde altı aydan sonra kişinin vücudu tamamen oturur. Ancak işlemden sonra cildin iyi bir şekilde iyileşebilmesi adına 10- 15 gün dikkat etmek oldukça gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Her ameliyatta olduğu gibi karın germe ameliyatında da farklı fiyatlandırmalar bulunmaktadır. Bunun temel sebebi ise oldukça geniş bir ameliyat sürecine sahip olan bir operasyondur. Genel olarak kişilerin vücudunun deformasyon ona bağlı olarak değişen karın germe ameliyatı fiyatları için doktor ile detaylı bir görüşme yapmak gerekir. Buna yönelik olarak bir fiyatlandırma ortaya çıkartılır.

Editör: Bayram Tomakin