Alaplı'da patpat kazası: 6 yaralı! Alaplı'da patpat kazası: 6 yaralı!

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde, belediyeye ait park halindeki otobüslere zarar verildi. Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci, halk otobüslerine yapılan saldırı sonrası açıklamalarda bulundu.

Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci, kullanılabilir olan ve atıl durumda duran araçların camlarını kırıp içerisine zarar verildiğini söyleyerek, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin konuyla ilgili inceleme başlattığını açıkladı.

Başkan Dökmeci, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için bazı çabalar içerisindeyiz. İhtiyaçları daha iyi giderebilmek için çalışmalarımız devam ediyordu. Geçen günlerde de bir basın açıklaması yaptık. Geçen günlerde hurdaya ayrılmış halk otobüslerini göstermiştik. Kullanılabilir hale getirilecek otobüslerdi bunlar. Ancak bizim basın açıklamamızdan hemen sonra gördüğünüz gibi camlarımızı kırmışlar. Araçların içerisine girip bazı parçaları kesmişler. Bizim sizlere hizmet etmek istememizin önüne geçmek isteyen bazı gruplar var. Gördüğünüz üzere bu gruplar çalışmalarına devam ediyorlar. Biz bunlardan yılmacağız. Hatta bu grupların üstüne gitmeye devam edeceğiz. Kolluk kuvvetlerimize güveniyoruz. Olay Yeri İnceleme gelecek, gerekli tespitleri yapacak. Bu işleri yapanlar, akşam yataklarında nasıl rahat uyuyorlar inanın anlamıyorum. Burada zarar verilen şeylerin tamamı Kozlu halkının vergileriyle alınmış mallarımız, malzemelerimiz. Biz hizmet etmeye çalıştıkça önümüze geçiyorlar. Merak etmeyin, biz yılmayız. Bu sadece küçük bir örneği. Olay yeri inceleme geleceği için içerisine girmiyoruz. İçeriden görüntü veremiyoruz. Olay yeri inceleme yaptıktan sonra sizlere içeriden de görüntüleri aktarcağız. Biz elimizden geleni yapıyoruz, merak etmeyin takipteyiz. Bu yapılan şey ne insanlığa ne vatandaşlığa ne yurt sevgisine hiçbir şeye uymayan bir hareket. Bunu yapan arkadaşlar yataklarında rahat uyumasınlar. Emniyet Müdürlüğümüz bu işin peşini bırakmayacak. Tek tek parmak izlerini alacak. Olay yeri inceleme yapılacak. Sizlere bilgiler vermeye devam edeceğiz.”

Kaynak: iha