DASK ve Konut Sigortasının Beraber Alındığındaki Faydaları

Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından belirlenen zorunlu deprem sigortası, Türkiye’deki tüm konut sahiplerinin yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigorta türüdür. Konut sigortası ise zorunlu değildir, yani isteğe bağlı olarak yapılır. Konut ve içinde bulunan eşyaları pek çok riske karşı güvence altına alan konut sigortası, DASK’a göre çok daha geniş kapsamlı bir koruma sağlar.

DASK ve Konut Sigortası Beraber Alınabilir Mi?

Evlerimiz ve evde bulunan eşyalarımız doğal afetler, hırsızlık, su baskını veya yangın gibi riskler sonucu hasar görebilir. Bu risklere karşı hem evinizi hem de sevdiklerinizi güvence altına almak için sigorta yaptırmak oldukça önemlidir. DASK ve konut sigortası, farklı teminatlar sunarak birçok riske karşı evinizi ve eşyalarınızı güvence altına almanızı sağlar.

Konut ve DASK sigortası beraber alınabilir. Birbirini tamamlayan bu iki önemli sigorta, birlikte alındığında pek çok açıdan avantaj sağlar. Birçok sigorta şirketi, DASK ve konut sigortasını beraber alan müşterileri için indirim avantajları da sunar.

DASK ve Konut Sigortası Beraber Alındığında Fayda Sağlar Mı?

DASK ve konut sigortası beraber alındığında birçok fayda sağlar. Bu faydalar aşağıdaki gibidir:

Geniş Kapsamlı Koruma: DASK, yani zorunlu deprem sigortası; yalnızca deprem ve deprem sonucu oluşan hasarlara karşı koruma sağlar. Konut sigortası ise sel, su baskını, yangın ve hırsızlık gibi birçok risk için teminat sunar. DASK ve konut sigortasını beraber yaptırmak, evinizi ve eşyalarınızı daha geniş teminatlarla ve daha kapsamlı bir şekilde koruma altına almanızı sağlar.

İndirim ve Avantajlar: Birçok sigorta şirketi, DASK ve konut sigortasını beraber yaptıran müşterileri için farklı indirim ve avantajlar sunar. Aynı zamanda iki sigortayı ayrı ayrı yaptırmak yerine aynı anda yaptırmak çok daha uygun fiyatlı olabilir.

Hasar Tespiti ve Tazminat Ödemeleri: Olası bir hasar veya kaza durumunda, sigorta şirketiniz DASK ve konut sigortası kapsamında hasarlarınızı birlikte değerlendirir. Bu sayede hasar tespiti süreçleri ve tazminat ödemeleri de çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilir.

Yumurta tavukları dağıtıldı Yumurta tavukları dağıtıldı

DASK ve konut sigortası evinizi farklı risk ve kazalara karşı koruyan iki önemli sigortadır. Bu iki sigortanın birlikte alınması ise daha kapsamlı koruma, indirim fırsatı ve daha hızlı hasar ödemesi gibi konularda avantaj sağlar.

Sigortaladim.com ile DASK ve konut sigortası yaptırırken Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden teklif alabilir, tüm teklifleri tek ekrandan karşılaştırarak ihtiyacınıza en uygun olan poliçeyi seçebilirsiniz. Siz de hemen sigortaladim.com’dan teklif alın, evinizi ve sevdiklerinizi geniş teminatlar ile güvence altına alın!

Editör: Haber Merkezi