Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Batı Karadeniz Bölgesine ‘sıcak hava’ uyarısında bulundu. MGM’den yapılan yazılı açıklamada, hava sıcaklıklarının yarından itibaren daha da artacağı belirtilerek, 11.00-16.00 saatleri arasında açık alanlarda bulunulmaması uyarısında bulunuldu.

MGM’den yapılan açıklama şöyle:
“Hava sıcaklıkları halen mevsim normalleri üzerinde seyretmektedir. Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; 11.06.2024 Salı gününden itibaren hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak daha da artacağı; Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölge genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 °C üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Hafta sonu yağışla birlikte sıcaklıkların bölge genelinde azalarak mevsim normalleri civarına inmesi bekleniyor.

Önümüzdeki günlerde bölgemizde beklenen en yüksek sıcaklıklar:
Bartın: 32 – 35, Bolu: 31 – 35, Çankırı: 34 – 36, Düzce: 34 – 39, Karabük: 33 – 36, Kırıkkale: 34 – 37, Zonguldak: 27 - 30 dereceler civarında seyredecektir.

Jeoloji Atölyesinin ilk durağı Kayalıdere oldu Jeoloji Atölyesinin ilk durağı Kayalıdere oldu

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”

Editör: Haber Merkezi