Alaplı'da, bacada başlayan yangın çatıya sıçradı! Alaplı'da, bacada başlayan yangın çatıya sıçradı!

Zonguldak'ta jandarmanın 34 ekip ile gerçekleştirdiği 'huzurlu sokaklar' denetiminde, çeşitli suçlardan yakalanan 6 şüpheliden 5'i tutuklandı. Denetimlerde, uyuşturucu maddenin yanı sıra dinamit de ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre; Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, 10 Ekim tarihinde 34 ekip ve 120 personelin katılımıyla 13.00 ile 19.00 saatleri arasında “Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçlar" denetimi gerçekleştirildi.

Denetimde 2 bin 994 şahıs, 344 araç sorgulandı. Sorgulamalar sonucunda, Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanma suçundan 1, Bilişim Sistemlerini Kullanmak Suretiyle Dolandırıcılık suçundan 1, Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak suçundan 1, Hırsızlık suçundan 1 ve Karşılıksız Yararlanma suçundan 1 şahıs olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Şüphelilerden 4’ü, sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Öte yandan, Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan arama kararına istinaden 1 şüphelinin evinde yapılan aramada 418 adet extacy uyuşturucu hap, 2 adet patlayıcı madde olarak bilinen dinamit ve 1 adet dedektör ele geçirildi. Ekiplerce gözaltına alınan şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

jandarma tutuklu2