Bu durum, süreci çok daha ince eleyip sık dokunulacak hale getirir. Bu aşamada nitelikli kurumsal SEO hizmeti verebilecek bir uzmana ihtiyaç duyuluyor. Kurumsal SEO uzmanı, geniş çerçeveli SEO hizmeti konusunda uzmanlaşmış, şirket kimliği ve hedefleri doğrultusunda trafiği veya dönüşümü organik olarak artırmak için çalışmalar yapan bir profesyoneldir. Çalışmaları sonucunda marka bilinirliği ve pazar payı artırmayı hedefler. Bu çalışmalara içerik çalışması, anahtar kelime çalışması, meta yazıların hazırlanması, site haritası yönetimi, site hızlandırma gibi unsurlar da dahildir.

Kurumsal SEO’nun Geleneksel SEO’dan Ayrılan Yönleri

Kurumsal SEO hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur aynı yerden köken alsalar da geleneksel SEO’nun küçük ve orta işletmeler gibi birkaç yüz sayfaya kadarlık siteler için geçerli olmasıdır. Büyük işletmeler için geçerli olan kuralların küçük işletmeler için geçerli olmaması gibi küçük ve orta çaplı işletmeler için geçerli olan SEO stratejilerinin de büyük firmalar için uygulanmaya çalışılması çoğu zaman fuzuli bir çabadan öteye geçmez. Küçük işletmeler gibi uzun kuyruklu, arama hacmi ve dolayısıyla rekabetin düşük olduğu aramalardan ziyade kısa ve hacimli kelimelerde ön plana çıkmayı hedef edinen kurumsal SEO hizmeti, firmaların dijitalde rekabeti için olmazsa olmazı diyebiliriz.

Kurumsal SEO Uzmanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her türlü hizmette olduğu gibi kurumsal SEO hizmetinde de iletişim ve netlik büyük önem taşır. Firmanızın kültür ve hedeflerini doğru şekilde algılanmamış ve gerekli soruları sormadan ezbere iş yapan biriyle çalışmak size faydadan çok zarar getirecektir. Gerekli unsurları ve stratejileri sizle açıkça paylaşan ve yeterli donanıma sahip bir kurumsal SEO hizmeti sunan uzmanla çalışmak belli bir süreç sonunda sitenizi üst sıralara taşıyacaktır.

Semt pazarı boş kaldı Semt pazarı boş kaldı

2011 yılında kurulan İmza SEO ajansı, birçok firmaya danışmanlık vermiş olup müşterilerin hedeflerine ulaşması konusunda başarılı bir profil çizmiştir. İmza SEO ajansı prensip olarak birbirine rakip olabilecek kategorideki birden fazla firmayla çalışmamayı etik bir değer haline getirmiştir, bu sayede asıl hedefinin müşterilerin başarısı olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Kurumsal SEO hizmeti almak için firma seçerken İmza SEO ajansı da dikkate alınması gereken bir seçenektir.

Editör: Bayram Tomakin