Kdz. Ereğli'de oy dağılımı nasıl oldu? Kdz. Ereğli'de oy dağılımı nasıl oldu?

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim gezilerine Kavaklık Mahallesi’nde devam etti.

Kavaklık’ta mahalle sakinlerinin coşkuyla karşıladığı Başkan Posbıyık; “Her seçim döneminde benimle birlikte yürüyen Kavaklık’a şükranlarımı sunuyorum, sizleri seviyorum” dedi.

Halka hitaben yaptığı konuşmada bir çok konuya değinen Başkan Posbıyık, 1989 yılından itibaren Ereğli’nin İl olması için bir çok mücadele verdiğini belirterek şunları söyledi:

"Ereğli’ye aşığım. Bana oy veren, oy vermeyen, düşüncesi ne olursa olsun, o partiden, bu partiden benim için hiç önemli değil. Benim için Ereğli önemli.

Devlet yatırım yapamıyor, ülkenin durumu çok kötü. Dede, torununa harçlık veremiyor. Ekonomik yönden batmış. Aç insanlar var. 10 bin liraya emekliler geçiniyor. Devlet yatırım yapabilse Çevre yolunu yapardı. Ereğli’nin bir Emniyet binası yok, hükümet konağı yok. Devlet yatırım yapamazken bunlar çıkmış, şunu yapacağız, bunu yapacağız diyerek işi bilmeden milleti kandırmaya çalışıyorlar. Bu iş bilmezlere inanmayın, Ereğli’yi yeni maceralara sürüklemeyin. 2014’ten sonra neler olduğunu hep birlikte gördük. Belediyecilik tecrübe işi, lider işi. Tüm bu sıkıntılar içerisinde Ereğli Belediyesi’ni biz tecrübemizle ileriye taşımaya çalışıyoruz.

EREĞLİ İL OLMALI

Hayatım Ereğli’ye hizmet etmekle geçti. 1989 yılından itibaren her yerde Ereğli İl olsun diye bas bas bağırıyorum. Bugün Ereğli İl olsun diyen benden başka kimse yok. Niye söylemiyorlar Zonguldak’tan korkuyorlar, 'bize oy vermez' diyorlar. Benim öyle bir derdim yok. Benim derdim Ereğli halkı. Onun için yukarıdakiler beni sevmez, beni halk sever. Ben halkımla yol yürüyorum. Zonguldak'ta 31 meclis üyesi olan sadece Ereğli var, nüfusu en büyük olan Ereğli İl olmayı hak etmiyor mu? Zonguldak‘a devletten gönderilen bütçeden bize para gönderilmiyor. Ereğli’ye gönderilmiyor. Ereğli üvey kardeş, tünelin bu tarafında, dolayısıyla devlet yatırımları yapılmıyor. Biz vilayet binası yapılsın diye İl olmayı istemiyoruz. Eğer Ereğli İl olursa, bize 2 milletvekili verecekler. 2 milletvekili de Ereğli’den, Alaplı’dan, Ormanlı’dan seçilecek. Dolayısıyla devletten ayrı bir bütçe gelecek. Milletvekilleri de bir daha seçilmek için köyleriyle birlikte Ereğli’ye hizmet edecekler, yatırım yapacaklar.”

Başkan Posbıyık, Kavaklık Mahallesi için Kabasakal deresi üzerinde hazırladıkları 'Kavaklık Deresi Yeşil Koridor Projesi'ni tanıttı, mahalle sakinlerinin büyük beğenisiyle karşılandı.

Posbıyık Kavaklık2

Posbıyık Kavaklık4

Posbıyık Kavaklık5

Posbıyık Kavaklık3

Editör: Haber Merkezi