Türk Eğitim Sen Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yener Yazgan, Türkiye'nin her köşesinde öğretmenlere yönelik şiddet olaylarının devam ettiğini bildirdi.

Öğretmenlere yönelik şiddet olaylarına bir yenisinin daha eklendiğini belirten Yazgan, Bakanlığın gerekli düzenlemeleri bir an önce yapması gerektiğini ifade etti.

Sahil Park'ta yenileme çalışmaları başladı Sahil Park'ta yenileme çalışmaları başladı

Yazgan, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

"Öğretmenlere yapılan şiddet olaylarını kınıyoruz.!
Her gün ülkemizin bir köşesinden gelen şiddet haberlerine bir yenisi de komşu Alaplı  ilçemizden eklendi. Yıllarca Alaplı Ahmet Zeki Atalay İlkokulunda beraber görev yaptığımız S. G. öğretmenimiz, bir öğrenci velisi tarafından darp edildi. Bu üzücü olayı nefretle lanetliyor ve şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu NET bir şekilde ifade ediyoruz. Değerli kardeşim S. G. öğretmenimize acil şifalar diliyor ve artık bu şiddet haberlerinin önlenmesi için gereken meslek kanununun bir an önce çıkmasını, eğitim ortamlarında eğitimcilere ve eğitim çalışanlarımıza karşı uygulanan şiddetin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. Aksi halde yaşanan bu vahim hadiselere verilen tepkiler, kınama mesajlarından öteye gitmeyecektir.

Bu vesileyle Millî Eğitim Bakanlığımızı, ilgili kurumları gerekli düzenlemeler için bir an önce  göreve davet ediyoruz.

Öğretmen arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tip vahim olayın bir daha tekrar etmemesini diliyoruz."

Editör: Haber Merkezi