Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde anjiyografi ünitesinin kurulumu yapıldıktan sonra ilk defa 51 yaşında bir erkek hastaya koroner anjiyografi işlemi yapılarak Zonguldak halkına hizmet vermeye başladı.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde anjiografi ünitesinin kurulumu yapıldıktan sonra göğüs ağrısı şikâyeti ile gelerek hastaneye müracaat eden 51 yaşındaki Ceyhun Gülal, unstabil anjina ön tanısı ile koroner yoğun bakım ünitesine yatışı yapıldı.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hüseyin Aykaç tarafından koroner anjiyografisi yapılan hasta, takiplerinde komplikasyon gelişmemesi üzerine bir gün gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edildi. Hastanede İlk kez koroner anjiyografi işlemi başarılı bir şekilde yapılarak hizmet vermeye başladı.

Sağlık Müdürü, böbrek hastalarını uyardı! Sağlık Müdürü, böbrek hastalarını uyardı!

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ertuğrul Güner, şöyle dedi:

“En sık ölüm sebepleri arasında olan kalp damar hastalıklarında, acil müdahale hayatta kalma oranını artırmaktadır. Bu nedenle anjiyografi yapılabilen bir merkeze ne kadar hızlı ulaşırsa başarı oranı o kadar yüksektir. Şehrimizde üniversite hastanesi ve özel hastanede yapılabilen anjiyografi hizmetinin kamu hastanesi olan Atatürk Devlet Hastanemizde de yapılmaya başlanması, halkımızın bu hizmete daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır. Anjiyografi ünitemizin kurulmasında katkı sağlayan Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, Milletvekillerimize, Sağlık Bakanlığımız Yöneticilerimize, Atatürk Devlet Hastanesi Yöneticilerine, emeği geçen hekim ve tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum.”

Koroner Anjiografi2

Kaynak: iha