Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü, 9 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda 15 kişi yakalanarak, gözaltına alındı. Şüphelilerin, 'Saadet Zinciri' yöntemi ile kripto varlıklar üzerinden yüksek kâr vaatleriyle vatandaşları mağdur ettikleri tespit edildi.

Konuyla ilgili Zonguldak Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle:

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü, Zonguldak merkezli İstanbul, Kocaeli, Karabük, Bolu, Aydın, Mersin, Sakarya ve İzmir illeri olmak üzere 9 ilde eşzamanlı operasyon gerçekleştirdi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan teknik ve fiziki takip çalışmalarında; ‘Saadet Zinciri’ yöntemi ile kripto varlıklar üzerinden ülkemizde bir çok vatandaştan yüksek kâr vaatleri ile para toplandığı, sistem içerisinde mağdur vatandaşlara ait yaklaşık 16.155.000 TL paranın olduğu tespit edildi.

Alaplı'da feci kaza: Genç kadın, hayatını kaybetti Alaplı'da feci kaza: Genç kadın, hayatını kaybetti

10.06.2023 günü gerçekleştirilen eşzamanlı operasyon ile suça iştirak eden 15 şüpheli şahıs yakalandı. 7 şüpheli şahıs, ifadeleri akabinde emniyetten serbest bırakıldı. 8 şüpheli şahıs ise 13.06.2024 günü Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edildi. E.K. (44), H.K. (33), M.Ö. (47) ve M.Ö. (41) isimli 4 şahıs, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Şüpheli şahıslardan E.Ç. (45), Y.S. (43), C.L. (49) ve Y.E. (54) isimli şahıslar olmak üzere 4 şüpheli hakkında EV HAPSİ tedbirleri uygulandı.

Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

Editör: Haber Merkezi