Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde sendika temsilcileri, 15 Temmuz gecesi sela okuyan imamlara sosyal medyada hakaret ettiği öne sürülen bir vatandaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Alaplı Adliyesi önünde toplanan imamlardan oluşan grup, 15 Temmuz gecesinde sela okuyan imamlara sosyal medya üzerinden hakaret içeren ifadeler kullandığı iddiasıyla bir kişi hakkında hazırlanan suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Başsavcılığına sundular. Grup adına açıklama yapan Diyanet-Sen İlçe Temsilcisi Salih Mutlu, 15 Temmuz gecesinde sela okuyan tüm imamlara ve tüm Müslümanlara hakaret edildiğini söyledi.

Alaplı’da tüm sendikalar adına konuşan Diyanet-Sen İlçe Temsilcisi Salih Mutlu, ”15 Temmuz 2016 yılında terör örgütü FETÖ-PDY tarafından devletimize yapılan hain darbe girişimi neticesinde devletimiz ve halkımız tarafından bu darbe girişimi durdurularak bertaraf edilmiştir.

Bu sebeple; her yıl resmi olarak kutlanan 15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde başkanlığımızın talimatı doğrultusunda 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece 00.13’te ülke genelindeki tüm camilerimizden eş zamanlı sela verilmesi bildirilmiştir. Verilen selalara ve imam-hatiplere Alaplı Belediyesinde çalışan Rahmi Öztürk adındaki şahıs, teşkilatımızın tamamına sosyal medya aracılığıyla çok ağır küfür ve hakarette bulunmuştur. Mezkur kişi hakkında imzaları bulunan sendika temsilcileri olarak suç duyurusunda bulunuyoruz” ifadesini kullandı.

Kaynak: iha