Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Osman Yeniköy, partisinin 6 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak ilçe kongresinde başkan adayı olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

CHP Kdz. Ereğli İlçe binasında düzenlenen adaylık açıklamasına, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hikmet Uzuner’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Tayyar Mendeş, Haluk Okur, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hikmet Uzuner, katılımlarından dolayı partililere teşekkür ederek, Osman Yeniköy’e adaylık sürecinde başarı dileğinde bulund

 “ÖNCÜ VE TAŞIYICI GÜÇ OLMAYA ADAYIZ”

Yeniköy de konuşmasında Ereğli’ye hizmet etmek adına adaylığa talip olduğunu belirterek, “Yaşadığım bu kente olan borcumu, partime, Ereğli halkına hizmet ederek ödeyeceğimin farkındayım. Çıktığım bu yolda partililerimizden, eski ve yeni yöneticilerimizden, partimizin belediye başkanları, meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve CHP'nin her kesiminden kabul görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu kentte CHP'nin başarı çıtasını, daha önce yapmış olduğum il yönetim kurulu üyeliği ve tecrübem ile birleştirerek, sevgi ve saygımı yitirmeden ulaşabileceğimiz en yüksek yere taşımayı düşünüyorum. Partimizin son genel seçimlerde kaybettiği güveni geri almak zorundayız. Ancak, biliyorum ki, bu güveni geri almak çok çalışmak ile mümkündür.

Birlikte görev yapacağım arkadaşlarım ile birlikte bu sorumluluğun farkındayız. Bizler partimizin neferleri olarak öncü ve taşıyıcı güç olmaya adayız. Partimizi daha ileri noktalara taşımak istiyoruz.

Bu amaçla, enerjimizi, bilgimizi ve birikimimizi kullanarak etkin projeler üretip, oylarımızı yükseltmek, yereldeki iktidarımızı perçinlemek, çözüm odaklı ve yapıcı çalışmalar üretmek, halka rağmen değil halkla birlikte örnek bir ilçe örgütü oluşturmak, ana muhalefet partisi görevinin yerelde en etkin sözcüsü olmak, emeğin başkentinde emeğin ve alınterinin gür sesli savunucusu omak için başımız dik bir şekilde yürüyeceğiz.” dedi.

“DAYANIŞMA İÇİNDE ÇOK ÇALIŞACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ”

Kdz. Ereğli'nin 93 köyü, 3 beldesi ve kent merkezinde yaşayan tüm vatandaşların dertleri ile derleneceklerini dile getiren Yeniköy, “Muhalefet partisiyiz diyerek topu taca atmayacağız. Derman olacağız. Çözüm merkezi olacağız. Bunu misyonumuz olarak kabul edeceğiz. Biz olarak, birlikte olarak yürüyeceğiz. Sizlerden aldığımız enerjinin örgütümüzün sorunlarına çözüm olacağının farkındayız. Buna inanıyoruz ve birlikte başaracağımızı biliyoruz. Tüm samimiyetimizle, aydınlık Türkiye’nin yılmaz savunucusu ve bekçisi, Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri olarak yılmadan, yorulmadan bu kutlu yolda geri adım atmadan yürüyeceğimize söz veriyoruz. Bölünmüşlüğü kaldırmak için elimizi samimiyetle partimizin emektarlarına uzatacağız. Danışma kurullarımızı etkin katılım ile tamamlayacağız. Çizdiğimiz yol haritamızı, partimizin üyeleri ve eylemlerimizle ve halkımızın teveccühü ile tamamlayacağız. Birliğimizi koruyacağımıza, emeği yücelteceğimize, dayanışma içinde çok çalışacağımıza söz veriyoruz. Partimize katkı veren her bir üyemize teşekkür edip onurlandıracağımıza söz veriyoruz. Herkese sıcak ve samimi olacağımıza, ayrımcılık yapmayacağımıza, kavga ortamı oluşturmayacağımıza söz veriyoruz. Barış ve dayanışma içinde ve birbirine güvenen bir CHP örgütü inşa edeceğimize söz veriyoruz. Ve son söz olarak; hep birlikte, cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Atatürk'ün iki büyük eserim dediği Cumhuriyet değerlerini ve Partimizi kentimizde öncü güç olarak savunacağımıza söz veriyoruz.” diye konuştu.

Yeniköy, kongre öncesinde belediye meclis üyeliği görevinden istifa edeceğini de duyurdu.

İstifa etti, aday adayı olacak İstifa etti, aday adayı olacak

osmanyeniköy4

osmanyeniköy2

osmanyeniköy3