AK Parti, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde “67 de 670 kişi ile 67 bin el sıkma" adı verilen etkinlik gerçekleştirdi.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, İlçe ve Belde Başkanları, Belediye Başkanları, Milletvekili Adayları Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Ahmet Çolakoğlu, Nejdet Tıskaoğlu, Dilek Kaya, Milletvekili aday adayları, parti yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra yaklaşık 500 kişinin katıldığı program; Murtaza Mahallesi’nde bulunan Bozkuş Pasajı’ndaki Seçim Bürosu’nun açılışı ile başladı. AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Baki Tura, 2. Sıra Milletvekili Adayı Saffet Bozkurt ve 1. Sıra Milletvekili adayı Muammer Avcı’nın selamlama konuşmalarının ardından Seçim Bürosu’nun açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Amfi Tiyatro’ya geçen partililer, burada aile fotoğrafı verdi. Burada konuşan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü iktidarı için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
İl Başkanı Mustafa Çağlayan ise "Ereğli'de çok güzel bir aile tablosu var. Şehrimizin tüm renkleri var. AK Parti'nin tüm belediye başkanları, ilçe başkanları, milletvekili adaylarımız var. Burada bir miting yok, çalışma programı var. 67 bin el sıkacağız Karadeniz Ereğli'de. Ereğli'deki insanlarımızın gönlüne girmek, selam vermek onların dertleri ile dertlenmek var. Doğru adımlarla doğru adamlarla geldik" diye konuştu.

AK Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Muammer Avcı ise şunları söyledi: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bundan 21 yıl önce kurulmuş başarıdan başarıya koşmuş ama geneldeki ama yereldeki başarılarımız tarih yazmıştır. Bizde ülkemizde ve ilimizde adeta devrim niteliğinde hizmetler yapmış Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı arz ediyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun diyorum. Bugüne kadar Zonguldak'ta yaptığımız hizmetler bundan sonra yapacağımız hizmetlerin de teminatı olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımıza inşallah Zonguldak'tan güçlü bir destekle 300'ün üzerinde milletvekili ile balkon konuşması yapmasını temenni ediyoruz.”

AK Parti Zonguldak 2. Sıra Milletvekili adayı Saffet Bozkurt da "Bu tablo 14 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Ereğli'yi herkes görsün. 14 Mayıs akşamı her yerde yüzler gülecek, Cumhurbaşkanımız balkon konuşması yapacak, bizler de Ereğli'den güçlü olarak Ankara'ya gideceğiz inşallah" ifadelerini kullandı.

AK Parti Zonguldak 3. Sıra Milletvekili adayı Ahmet Çolakoğlu ise “Güçlü Türkiye devam edecek. Sadece Ereğli değil diğer ilçelerimizde de şahlanacağız. Cumhurbaşkanımız Ereğli'ye geldi, çok güzel mesajlar verdi. Ereğli'yi hiçbir zaman unutmadık, inşallah Ereğli’ye en güzel yatırımları bu milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte kazandıracağız." dedi.

AK Parti Zonguldak 4. Sıra Milletvekili Adayı Necdet Tıskaoğlu da şunları kaydetti:
"14 Mayıs'ta bizim düğünümüz, Türkiye'nin düğünü var. Bugün de o düğünün hazırlıkları. Bu fotoğraf Zonguldak'ın ve Türkiye'nin çok güçlü olacağını gösteriyor. Cumhurbaşkanımız Zonguldak'a çok büyük yatırımlar yaptı, Türkiye'ye çok büyük yatırımlar yaptı. Cumhurbaşkanımızı ödüllendirme zamanı geldi, bu kadar yatırım ve hizmetin yapıldığı yerde Zonguldak halkının da ona hediye vermesi lazım. Onun sevgisini göstermemiz lazım. Zonguldak insanı cefakar, vefakardır."
AK Parti Zonguldak 5. Sıra Milletvekili adayı Dilek Kaya ise "Bugün burada tarih yazdığımız gibi doğru zaman 14 Mayıs 2023, doğru adam Recep Tayyip Erdoğan diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız bize hediyelerimizi sundu, bizler de 14 Mayıs tarihinde sandıkta hediyelerini sunacağız" diye konuştu.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan "İnsanın tüylerini diken diken eden bir atmosferin içerisindeyiz” dedi.

Alan, şöyle devam etti:
“12 yıldır bende AK Parti'deyim. Gerçekten ilk defa böyle bir atmosfer ilk defa böyle bir seçim çalışması, birlik ve beraberlikle karşı karşıyayım. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı balkon konuşması yaparken seyretmek istiyoruz. 14 Mayıs'a kadar ailenizi, dostunuzu az görmenizi, az uyumanızı, Cumhurbaşkanı ve adaylarına oy istemenizi rica ediyorum. 14 Mayıs tarihine kadar durmak yok yola devam."

Konuşmaların ardından partililer, guruplar halinde mahallelere dağılarak seçim çalışmalarını sürdürdü.

akparti2-1

akparti3-1

2'inci tur çalışmalarını görüştüler 2'inci tur çalışmalarını görüştüler

akparti4-1

akparti6

akparti5