Trafik kazasında ölen kuzenler, toprağa verildi Trafik kazasında ölen kuzenler, toprağa verildi

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, arkadaşlarıyla oynadığı sırada pitbull cinsi köpeğin saldırdığı 5 yaşındaki çocuk ölümden döndü. Ayaklarından yaralanan çocuk ile oğlunu kurtarmaya çalışırken ellerinden yaralanan anne, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Olay, Alaplı ilçesi Okcular Köyü Yusufcuk Mahallesi'nde meydana geldi. Evlerinin yakınında bulunan parkta oyun oynarken sahipsiz pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 5 yaşındaki çocuk, çığlık sesini duyan annesinin müdahalesiyle kurtarılırken; annesi de ellerinden yaralandı. Çevredeki vatandaşların yardımı ile pitbull cinsi köpeğin saldırısında yaralanan anne ve oğlu araçla Alaplı Devlet Hastanesine kaldırıldı. 5 yaşındaki Aytekin Çalışkan, buradaki ilk tedavisinin ardından Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. 5 yaşındaki Aytekin’in, sol ayağında doku zedelenmeleri meydana geldiği tespit edildi.
Olay anını anlatan anne Tuğba Çalışkan (25), "Köyde evimizin yakınlarında bir parka gittik ve orada başıboş şekilde köyümüze bırakılan pitbull cinsi köpek bir anda çocuğuma saldırdı. Ben olmasaydım çocuğumu kötü yapacaktı. Ben köpeğin çenesini çocuğumun ısırdığı ayağından çekerek, beni de ellerimden ısırarak kurtardım. Başıboş köpeklerin sorumsuzca kendi başına bırakılmasını istemiyoruz. Daha önce de köyümüze başıboş köpekler bırakıldı. Bu sefer çocuğuma saldırdı. Gerekli merciler bu konuda bir önlem alsın. Biz acı çektik, başkası da acı çekmesin" dedi.

pitbull