Ankara saç kök hücre tedavisi, saç dökülmesinden kaynaklı çeşitli problemlere karşı tedavilerin uygulandığı bir merkezdir. Sağlıklı görünen saçlar kişilere her zaman ilgi çeken bir görünüm sunmaktadır. Bu nedenle parlak ve güçlü duran saçlara sahip olma pek çok kişinin ilgisini çeken ve vakit harcadıkları bir durumdur. Bu nedenle Saç dökülmesi problemi pek çok kişiyi rahatsız eden bir rahatsızlık haline gelmiştir.

Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin bu problemden kurtulmalarını sağlayan çeşitli işlemler bulunmaktadır.

Saçlar için Kök Hücre Uygulaması Nedir?

Saça uygulanan kök hücre tedavi işlemi hastadan alınan bir yağın özel işlemlerden geçirilip seyrek saçlı bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Bu tedavi işlem sayesinde seyrek saçların olduğu bölgeden yeni saçlar çıkarak saçlı deri beslenir.

Bu işlem sayesinde saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin saçları daha gür ve sağlıklı bir görünüme kavuşturulur. Bu işlem sonrası herkes gür, sağlıklı, parlak ve dikkat çeken saç görünümüne kavuşabilmektedir.

Saç Kök Hücre ne Zaman Etkisini Gösterir?

İşlemde kök hücreler aktif olarak saç tellerini, saç köklerini onarmaya başlar. İşlemden sonra Kök hücre ile saç tedavisinin etkileri bir hafta gibi bir süre sonra hissedilmeye başlanır fakat tamamen etkisi bu kısa süre içinde görülmez. İşlemin tam etkisini göstermesi yaklaşık 1 ay kadar süre geçtikten sonra hissedilir.

Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar?

Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak günümüzde pek çok kişinin yaşadığı problemlerden birisi saç dökülme problemidir.

Hem çeşitli sağlık problemleri olarak hem de estetik görünüm açısından saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin rahatsız olduğu bir durumdur. Ankara saç kök hücre tedavi işlemleri ile kişilerin rahatsız oldukları bu durum kısa süre içerisinde giderilerek hastalara yeni ve estetik bir görünüm kazandırmak mümkünken aynı zamanda Ankara botoks işlemleri ile de yaşınızı olduğundan daha genç gösterecek işlemler yapabilirsiniz.

Saç Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Ankara botoks işlemleri ortalama 10 ila 15 dakika sürerken, Saç kök hücre tedavisi ortalama 1- 1.5 saat sürmektedir. İlk önce hastadan kök hücre tedavisine yeterli kadar yağ alınır. Bu işlem ortalama 10 dk sürer. Alınan yağların kök hücreden zengin hale getirilmesi 40- 60 dakika sürerken kök hücrelerin saç derisine uygulanması ise 10 dakika sürmektedir. Yani toplamda tüm bu işlemler, 1- 1,5 saat sürmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Saç Çıkarır Mı?

Hastaya uygulanan Ankara saç kök hücre tedavi işlemleri yağ ya da yağ dokusundan elde edilen mezenkimal kök hücreler olarak da adlandırılan, yetişkin kök hücreleri ayrıştırılarak, bu özelleşmemiş hücreleri kafa derisinin saçsız bölgelerine enjekte ederek, daha önce hareketsiz olan mevcut saç köklerini aktive edebilir ve yeni saç büyümesini uyarılabilir.

Hastaya uygulanmış olan bu işlemlerden sonra hastanın uyarılan saçları kısa süre sonra uzamaya başlar. Bu işlemler sonucu saçları yeniden çıkan hastalar hem estetik bir görünüme hem de sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilmektedirler.

Saç Kök Hücre Tedavisinin Faydaları ve Avantajları

Kök hücre tedavisi işleminin pek çok avantajı bulunmaktadır. Ankara saç kök hücre tedavi işlemi; doğal saç büyümesini destekleyen, saç foliküllerini güçlendiren, saç dökülme sürecini durduran ve hasarlı saçları tedavi eden bir tedavi işlemidir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak saç dökülme problemi yaşayan kişilerin estetik açıdan istedikleri görünümü kazanmaları sağlarken aynı zamanda sağlıklı ve gür saçlara sahip olmalarını da sağlamaktadır.

Ankara saç kök hücre tedavi işlemleri ile sizler de istediğiniz saç görünümüne kavuşabilir ve estetik açıdan tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bu işlemlerin yanı sıra sıkça tercih edilen Ankara botoks işlemlerini de tercih ederek dilediğiniz bölgelerdeki kırışıklıklardan kurtulabilmeniz mümkündür.

Botoks Nedir? Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?  

Yüzün üst, alın bölgesinde; çizgi ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması işlemidir

Botoks ile Yapılan Tedaviler Nelerdir?

  • Kırışıklık ve göz çevresi çizgilerinin kaldırılması
  • Yüzün şekillendirilmesi işlemi
  • Aşırı terlemeyi azaltma
  • Sık gerçekleşen migrenin azaltılması

Botoks Kimlere Yapılabilir? Kimler Botoks Yaptırabilir?

Hamile veya emziren annelere botoks tedavisi önerilmiyor. Bunun dışında hemen hemen herkes yaptırabilir.

Aynı zamanda merkezde uygulanan Ankara botoks işlemleri ile de kişilerin istedikleri görünüme kazanmaları sağlanmaktadır.

Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Alkol, aspirin, sigara gibi birçok şeyden kaçının. Bunlar süreci olumsuz etkileyebilir.

Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

3 gün boyunca alkol, sigara ve spordan uzak durmalısınız. Daha sonrasında da bir süre çok fazla tüketmemeli ve sporda çok terlememelisiniz.

Argan yağının faydaları başlıklı makale ilginizi çekebilir.

Editör: Bayram Tomakin