Zonguldak’ta özel maden ocağında çalışan 1 çocuk babası Erol Toprak, 14 yıl önce emekli olan arkadaşlarına yaptığı şakanın kurbanı oldu.

Zonguldak’ta İnağzı Mahallesi'nde özel maden ocağında çalışan 1 çocuk babası Erol Toprak, 14 yıl önce emekli olan arkadaşlarına anı kalması için bir şaka hayata geçirdi. Toprak, emekli olan arkadaşlarını, kıyafetlerini yırtıp, yağ ve talaş dökerek kutladı. Yapılan bu şaka gelenek haline gelince 14 yıl boyunda devam etti. Geçtiğimiz günlerde emekli olan ve şakanın mimarı olan Erol Toprak’a aynı şakayı bu kez arkadaşları yaptı. Arkadaşları Toprak’ın kıyafetlerini yırtıp, yağ ve talaş döküp yıkadı. O anlar ise cep telefon kamerasına alınarak sosyal medyada paylaşıldı. Paylaşılan video binlerce beğeni aldı.

Şakanın ardından açıklama yapan madenci Erol Toprak, “14 sene önce arkadaşlarla birlikte ben başlatmıştım. 14 sene sonra Allah nasip etti, geleneği bende devam ettirdiler. Kıyafetlerimi yırttılar, yağ ve talaş döktüler, sonra yıkadılar. Geleneğimiz bu şekilde. 20 yıldır madende çalışıyorum. Her emekli olana böyle bir anı kalsın diye yaptık." şeklinde konuştu.

Alın teriyle çalışınca zorluk hissetmediğini ifade eden Toprak, “Şartlar iyi. Çalışmaya devam edeceğim. Mutluluk verici. Normalde ocak zevklidir. Dikkat ister. Ailemizi geçindirmek için ocakta çalışıyoruz. Güzel bir duygu. Alın teri ile çalışınca zorlukta hissetmiyorsunuz” dedi.

MADENCİ2-2

Editör: Haber Merkezi