AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, gelecek yüzyılın Türkiye yüzyılı olacağını söyledi.

Dikmen: "Dayanışma içinde bu günleri atlatacağız" Dikmen: "Dayanışma içinde bu günleri atlatacağız"

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yapan Avcı, şunları kaydetti:

"Aziz hemşehrilerim;

Büyük zorluklar içerisinde kazanılan destansı İstiklal Harbi’nin neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gelecek yüzyılın 'Türkiye Yüzyılı' olmasında, 100 yıllık süreçte yaşadığımız deneyimler bizlere rehber olacaktır.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında; Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hem Zonguldak özelinde hem de ülke genelinde milletimizin refahını yükseltecek nice eserleri kazandırmaya devam edeceğiz. 

YATIRIMLARLA ZONGULDAK’I HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ

Zonguldak, şuan da 100 yıllık tarihinin en büyük yatırımları ile adeta şahlanışa hazırlanıyor. Gerek Filyos Doğalgaz Tesisi gerekse tünel ve yol yatırımları; ihracat- üretim- istihdam alanlarında ilimize tersine göçü başlatacağına inanıyoruz. Cumhuriyet tarihinin ilk ili olan Zonguldak, adına yakışır bir şekilde ilklerin şehri olmaya devam edecektir. Bizler de Bakanlıklardan Bölge Müdürlüklerine, yatırımlarımızı adım adım takip etmeye devam edeceğiz. 

TÜRKİYE’NİN VARLIĞI DEVAM ETTİKÇE, MAZLUMLARIN UMUDU DA DEVAM EDECEK

Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak ettiğimiz günlerde hepimizin malumu, Gazze’de insanlık tarihinin en karanlık günleri yaşanıyor. Çocuk, yaşlı, genç demeden insanlar katlediliyor; okullar, hastaneler meşru hedefler olarak görülerek bombalanıyor. Bu süreçte; Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, zulmü kınayan mazlumun hakkını Birleşmiş Milletler başta olmak üzere diplomatik temaslarla arayan Türkiye, şüphesiz Gazze’deki sivillerin de en büyük umududur. Bu sebeple Türkiye var oldukça, sadece Gazze’de değil; dil, din, ırk ayrımı yapmadan her türlü insanlık cinayetine karşı duracağımızı vurgulamak istiyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz milletimize ve ülkemize hizmet etmiş herkese şükranlarımı sunuyor, bu vatanı bizlere mukaddes kılan şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.

Türk Milleti’nin kadim yurdu Anadolu’da, Türkiye Cumhuriyet’i nice yüzyılları aşarak ilelebet payidar kalacaktır."

avcı 29 ekim