AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak genelinde etkili olan şiddetli sağanak yağış nedeniyle meydana gelen doğal afetlerden dolayı İl halkına 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

Posbıyık: "Bakanlıkla görüşmeyi bekliyoruz" Posbıyık: "Bakanlıkla görüşmeyi bekliyoruz"

Devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla sahada olduğunu ifade eden Avcı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Beycuma’da 194,9 mm, Zonguldak Radar Sahası’nda 157,7 mm, Çaycuma’da 157 mm, Gökçebey’de 135,5 mm, Kdz. Ereğli’de 129,6 mm, Devrek’te 125,6 mm, Kozlu’da 113,6 mm ve Zonguldak’ımızın diğer bölgelerinde mevsim normallerinin çok üzerinde yağışlar olmuş; yağışlar sonucunda sel ve taşkınlar meydana gelerek bazı ulaşım yolları toprak kayması sebebiyle araç trafiğine geçici olarak kapatılmış veya kısıtlanmıştır. 

Şu anda Valiliğimiz, Belediyelerimiz ve ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlar bütün gayretleri ile yağışların meydana getirdiği zararı en aza indirgemek ve can kaybı olmaması için büyük çaba sarf etmektedirler. 

Zonguldaklı hemşehrilerimizden ricamız; meteorolojinin uyarılarını takip ederek çok elzem bir durum olmadıkça evlerinde kalmaları, araçları ile trafiğe çıkmamaları ve dere yataklarından uzak durmalarıdır.

Devletimiz, tüm kurum ve kuruluşları ile sahadadır ve meydana gelen sel ve taşkınların hasarları en kısa sürede giderilecektir. 

Tüm Zonguldak’ımıza geçmiş olsun dileklerimle, saygılarımı sunuyorum."