Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Şehir Buluşmaları" kapsamında Zonguldak'a geldi. Bakan Uraloğlu; Zonguldak programına, Kdz. Ereğli-Devrek yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek başladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nu Armutlucuma'da, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, AK Partili İl Genel Meclisi Üyeleri, Köy Muhtarları, müteahhit firma yetkilileri ve çalışanlar karşıladı. Bakan Uraloğlu, burada Kdz. Ereğli-Devrek yolunda gelinen son nokta ve devam eden çalışmalarla ilgili Milletvekilleri ile müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı.

Bakan Uraloğlu ile Kdz. Ereğli-Devrek yolunda yaptıkları incelemeyi sosyal medya hesaplarından paylaşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı; Bakan Uraloğlu'nu Armutlucuma'da karşılayıp, Kdz. Ereğli-Devrek yolunda  incelemelerde bulunduktan sonra civar köy sakinleriyle bir araya geldiklerini belirtti.

Bilindiği gibi AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı döneminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, gerek Zonguldak-Devrek arası gerekse Devrek ile Ereğli arasındaki çalışmaların biraz yavaş gittiğini ifade etmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan da dönemin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na Milletvekili Avcı'nın da bulunduğu bir ortamda talimat vermişti. Dönemin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu'nunm firma sahiplerini ziyaretinin ardından, ilk kez bu yıl Zonguldak-Devrek-Başlarkadı rampalarının olduğu alana kadar çalışmalar kışın dahi devam etmişti.

bakan3

bakan4

bakan2

bakan5

Editör: Haber Merkezi