Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, hafta sonu mahallelerde vatandaşlarla bir araya gelerek seçim çalışması gerçekleştirdiler.

Başkan Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve belediye meclis üyeleri ilk olarak Topçalı Mahallesi’ne gittiler. Burada Muhtar Hasan Aksoy ve mahalle sakinleriyle karşılanan Başkan Posbıyık’ın 2’nci durağı Hamzafakılı Mahallesi oldu. Mahalle Muhtarı İsmail Mitat Altıay ve mahalle sakinleri tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Posbıyık, her iki mahallede yaptığı konuşmada 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimlerde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet ittifakı bileşenlerine destek istedi.

TÜRKİYE DEĞİŞİM İSTİYOR”
Başkan Posbıyık, şunları söyledi:
“Partisine bakmadan tüm Ereğli halkına hizmet ediyorum. Ereğli için yaşamım boyunca büyük mücadele verdim, vermeye devam ediyorum. Ereğli’nin büyümesini, Türkiye’nin iyi noktalara gelmesini istiyorum. Artık bir şeylerin değişmesi lazım. 21 yıldır bir iktidar var başımızda. Onların da hayırlı işleri olmuştur. Yaptıklarına teşekkür ederiz. Ama artık Türkiye değişim istiyor. Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nu çok iyi tanırım. Çok yakınızdır. Kul hakkı yemez. Haram yemez. Kılıçdaroğlu ‘5’li çeteden paraları alacağız, halka vereceğiz’ diyor. ‘Emeklilere 15 bin TL vereceğim’ diyor. ‘Kadınlarımızın aile sigortası olacak’ diyor. Artık bir değişim gerekiyor. Bir değişim olmazsa bu zamlar da devam eder.”

Neriman Posbıyık da yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu’na destek isteyerek; “Bölünmekten, parçalanmaktan, ötelenmekten, azarlanmaktan bıktık. Geleceğimiz için, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini için Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı olarak seçelim, 15 Mayıs sabahı Türkiye’nin üzerine pırıl pırıl güneş doğsun, hep beraber ülkenin yüzü gülsün” dedi.

Başkan Posbıyık, gezisi sırasında Topçalı Mahallesi’nde vatandaşlarla birlikte Alper Aydın’ı vatani görevini yapmak üzere Burdur’a uğurladı. 

Hep yanında oldu Hep yanında oldu

hposbıyık6hposbıyık7hposbıyık5hposbıyık3hposbıyık4hposbıyık2hposbıyık-1