Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunca düzenlenen Paralimpik Yelken Türkiye Şampiyonası; Kocaeli’nde bulunan Bayramoğlu Yat ve Su Sporları Kulübünde 3-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Şampiyonada Kdz. Ereğli Belediyespor Paralimpik Yelken Sporcuları gençlerde ilk üç sırayı elde ederken, genel klasman kategorisinde Türkiye 3.lüğünü elde ederek büyük bir başarı elde etti.

ÇERÇİOĞLU: “SPORCULARIMIZI KUTLUYORUM”

Kdz. Ereğli Belediyespor Yelken Antrenörü Talat Çerçioğlu; ’’Dereceye giren sporcularımızı  ve yarışlara katılan diğer sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Bize destek olan ve çalışmalarımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi. 

Final müsabakaları sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi. Gençler ve genel olmak üzere iki kategoride yarışan sporcuların aldığı sonuçlarla birlikte;

Gençler kategorisinde;

TÜRKİYE 1.si Büşra Nur Çelik - Kdz Ereğli Belediye Spor Kulübü

TÜRKİYE 2.si Furkan Erçin - Kdz Ereğli Belediye Spor Kulübü

TÜRKİYE 3.sü Yiğit Efe Yıldırım - Kdz Ereğli Belediye Spor Kulübü

Genel klasmanda;
TÜRKİYE 3.sü Emir Turnacıgil - Kdz Ereğli Belediye Spor Kulübü

BÜŞRA NUR ÇELİK VE FURKAN ERÇİN, DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN HOLLANDA’YA GİDECEK
Gençler kategorisinde ilk iki sırayı alan Büşra Nur Çelik ve Furkan Erçin, elde ettikleri bu başarı nedeniyle, 10-20 Ağustos tarihlerinde Hollanda’da düzenlenecek olan Paralimpik Yelken Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

paralimpik2

Editör: Haber Merkezi