Karadeniz Ereğli'de, Ramazan Bayramı dolayısıyla Kaymakamlık tarafından Bayramlaşma Programı düzenlendi.

Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen programa, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt arasında kısa süreli yaşanan gerginlik damga vurdu.

Mazbatasını alır almaz müfettiş talep etti Mazbatasını alır almaz müfettiş talep etti

Başkan Posbıyık, programda yaptığı konuşmada özetle; "Ereğli'nin hem yerelde hem genelde eksikleri var. Bunun için zamanımızı nezaketsizliğe, kavgaya, sataşmaya değil; Ereğli halkını seviyor isek hep beraber el ele verip, siyaseti katmadan Ereğli'ye yeni değerler kazandıracağımıza, bugünkü kadronun buna müsait olduğunu, yapıcı bir kafa yapıları olduğunu net bir şekilde görüyorum" dedi.

Milletvekili Bozkurt da birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini söyleyerek, "Söylemden ziyade eyleme inanan bir insanım" dedi ve CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul'u işaret ederek "Eylem beye değil" dedi. Bunun üzerine Ertuğrul da "Bana da inan vekilim" dedi. Bozkurt, Ertuğrul'a doğru gülerek "Sıkıntı yok, size de inanırım" diye yanıt verdi.

Bozkurt, konuşmasının devamında; "Bugün siyasetin yeri değil ama Belediye Başkanımız biraz siyasete girdi. Bu zamana kadar sevgi, barış, dostluk dedi ama hep kavga etti" dedi. Başkan Posbıyık ise Bozkurt'a "Sen daha kavgayı görmemişsin" diyerek karşılık verdi.

Editör: Haber Merkezi