Kdz. Ereğli’de 6 Ağustos Pazar günü yapılan kongrede CHP İlçe Başkanı seçilen Ali Kocamanoğlu, önceki İlçe Başkanı Hikmet Uzuner’den görevi devraldı. Bugün CHP İlçe Örgütü binasında düzenlenen devir teslim törenine, çok sayıda partili katıldı. 

UZUNER: "BİZLER GELİP GEÇİCİYİZ"

Toplantıda ilk sözü alan önceki dönem ilçe başkanı Hikmet Uzuner, yeni seçilen yönetime başarı dileğinde bulundu ve “4 yıl birlikte çalıştığım arkadaşlarımla beraber bu süreci bugünkü noktaya kadar getirebildik. Sevinçlerimden biri kongremizin çok düzgün bir şekilde ve kavgasız, gürültüsüz bitmesi. Bu yüzden Cumhuriyet Halk Partililere canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu süreçte 2 seçim atlattık, bu seçimlerden belki birini başaramamış olabiliriz ama içimizden birini vekil olarak göndermenin gururunu yaşıyoruz. Yine içimizden birinin ilçe başkanı olması da beni gururlandıran durumdur. Bizler gelip geçiciyiz ama makam her zaman bakidir, hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyorum.” dedi. 

KOCAMANOĞLU: “KONGREMİZDE BAYRAM HAVASI YAŞADIK”

Daha sonra söz alan CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, 6 Ağustos’ta gerçekleşen kongrede bir düğün yaptıklarını, bir bayram havası yaşadıklarını belirterek, “Bu kongrede beraber mücadele ettiğimiz Osman Yeniköy ve Uğur Likoğlu arkadaşlarıma medeni cesaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak hep şunu ifade ettik; Cumhuriyet Halk Partili olmak, ayrıcalıklı olmak demektir, Cumhuriyet Halk Partili olmak, örnek olmak demektir, önder olmak demektir. Bugün her birimizin köyünde, mahallesinde, beldesinde, sokağında her bir Cumhuriyet Halk Partili fikirlerine, düşüncelerine değer verilen; onlardan düşünceleri ve görüşleri alınarak belli kararlar alınan kişler olarak görüyoruz. Dolayısıyla sizler bulunduğunuz yerde Cumhuriyet Halk Partisi’ni en güzel yerde temsil eden bireylersiniz. Öncelikle bunun için hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi. 

“BEN VE ARKADAŞLARIM EMEĞİMİZİN SON DAMLASINA KADAR ÇALIŞACAĞIZ"

Kocamanoğlu, kongrelerin yeni bir başlangıç olduğunu işaret ederek, “biz o gün kongre salonuna 419 delege olarak girdik ama oradan binlerce insan olarak çıktık. Bundan hiçbirinizin şüphesi olmasın. O günden beri beni arayanlar şunu söylüyorlar; Ali başkan biz kazandık, Cumhuriyet Halk Partisi kazandı, Ereğli kazandı, inşallah Zonguldak’ta kazanacak, Türkiye de kazanacak. Biliyorsunuz; Hikmet başkanımın da dediği gibi seçimleri çok daha farklı yaşayabilirdik, bunun coşkusunu çok daha farklı şekilde, farklı kademelerde görebilirdik. Olmadı ama bu olmadı demek umudumuzu yitirmek anlamına gelmiyor. Önümüzde bir fırsatımız bu da yerel seçimler. O gün kongrede de söyledim; Cumhuriyet Halk Partisi rozetini taşıyan bir belediye başkanımızı Kdz. Ereğli Belediye Başkan koltuğuna oturtacağız. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ben ve arkadaşlarım yarından itibaren gece gündüz partimiz için, bu kent için, burada bulunan herkes için emeğimizin son damlasına kadar çalışacağız. Dolayısıyla sizden tek bir ricamız var; bizlere destek verin, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Biz yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanını o koltuğa oturtacağız, bundan asla şüpheniz olmasın.” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Uzuner ve Kocamanoğlu birbirlerine çiçek takdim etti.

chp3-1

chp4-1

Editör: Haber Merkezi