Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, depremde hayatını kaybeden Ereğlili 6 kişinin naaşlarını almak için bölgeye cenaze aracı gönderdiklerini ve yarın öğle namazına müteakip Ereğli’de toprağa verileceklerini açıkladı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’da büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybeden Ereğlili 6 vatandaşın cenazesi yarın öğle namazına müteakip Ereğli’de toprağa verilecek.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, naaşları almak üzere bölgeye cenaze aracı gönderdiklerini belirterek; şunları söyledi:

“Kavaklık Mahallesi sakinlerinden Hüseyin Kurt ve Emine Kurt’un kızı Sevda Selçuk, damadı Volkan Selçuk ve 3 torunu Beren Su Selçuk, Derin Selçuk ve Hüseyin Mehmet Selçuk, Kahramanmaraş depreminde vefat etti. Hemşehrilerimizin cenazeleri 10 Şubat 2023 Cuma günü Bozhane Camiinde Cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazına müteakip Belen Yeni Şehir mezarlığında defnedilecek.

Süleymanlar Mahallesi Kandili Lojmanları sakinlerinden Erdemir’den emekli Mustafa Saim İnce ve Nigar İnce’nin kızları ve Mustafa İnce’nin kız kardeşi Buse İnce, Kahramanmaraş depreminde vefat etti. Hemşehrimizin cenazesi 10 Şubat 2023 Cuma günü Bozhane Camiinde Cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazına müteakip Şehir mezarlığında defnedilecek.

Gönderdiğimiz cenaze aracı şuan Ereğli’ye gelmek üzere. Sefa Camii'nde bulunan Mezarlıklar Müdürlüğü Cenaze Hizmetleri’nde gerekli hazırlıklar yapıldı. Definleri yarın gerçekleşecek. Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Ayrıca Gaziantep’te vefat eden Ozan kardeşimiz için de cenaze aracı göndermiştik. Onu Ordu Gürgentepe’ye teslim ettik. Allah’tan rahmet diliyor, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Editör: Haber Merkezi