Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerini sürdürdü. Dikmen, son olarak Karadeniz Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ile Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atilla Akar’ı ziyaret etti.

25 Ekim tarihli programı kapsamında 15.30’da Karadeniz Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ile makamında bir araya gelen Muhittin Dikmen, yaklaşık 45 dakika süren ziyaretinde temel hedef ve amaçlarını paylaştı.

Karadeniz Ereğli’de, vatandaşların dile getirdiği ve çözüm beklediği en temel sorunun trafik olduğunu hatırlatan Dikmen; bu sorunun kalıcı olarak çözülebilmesi için Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ve şoför esnafının düşünceleri alınmadan mesafe kat edilemeyeceğini belirtti.

Dikmen, özetle şu görüşleri sundu:
“Artık birbirimizle inatlaşma dönemi bitiyor. Karadeniz Ereğli için herkes bir araya gelecek. Herkes taşına altına elini koyacak. Kentimizin ihtiyacı olan bütün projeleri beraber yapacağız. Sorunlarımızı da beraber çözeceğiz. Karadeniz Ereğli’nin bütün sorunlarını tek başına çözeceğimi söylersem inandırıcı olmam. Ben, halkın başkanı olmak istiyorum. Bunun dışındaki hiçbir görev benim için değerli olamaz. Ben bu yolda ilerlemeye karar verdim. İnşallah Allah da beni muvaffak edecektir.”

Muhittin Dikmen’e ziyaretinden ötürü teşekkür eden Karadeniz Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek de bir kentin belediye başkanlığı için çıkılan yolun kutsal bir yol olduğunu ifade etti.

Bu kentte çok kişinin belediye başkanı olmak isteyeceğine de vurgu yapan Civelek şu görüşleri sundu:
“Önemli olan insanlara dokunabilmek ve halkın gönlüne girebilmek. Bunlar çok önemli. İdareci olanlar, ailelerine bile zaman ayıramıyorlar. Siz de belediye başkanı olursanız, her zaman çalışmak zorunda kalacaksınız. Belediye Başkanlığına aday olmak da kolay bir iş değil. Allah size kolaylık versin. Çıktığınız bu yolda size başarılar dilerim.”

CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ziyaretinin ardından Madeni İşler ve Sanatkarları Odası Başkanı Atilla Akar ile bir araya geldi. Dikmen’i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Atilla Akar, 2024 Yerel İdareler Seçimleri ile birlikte Karadeniz Ereğli için de yeni bir dönemin başlayacağını kaydederek Dikmen’e başarı diledi.

Dikmen, ziyaretinde, ilçede faaliyet gösteren 7 meslek odasının başkanı ile bir araya gelip ilçenin temel sorunlarını ve yapılması gereken çalışmaları konuştuğunu hatırlatarak; “Amaçlarımdan biri, belediye başkanı olduğum takdirde bu 7 meslek odasının en az birer temsilcisinin yer alacağı Kent Konseyi yönetimi ile beraber çalışabilmek. Kent konseyleri kentlerin proje üretim merkezleridir; öyle olmak zorundadır. Kent Konseyi’nin yapacağı her proje, bu meslek odalarının teknik açıdan donanımlı isimleriyle bir araya gelerek ortaya konulmalıdır.” dedi.

dikmen-akar

Editör: Haber Merkezi