Elmacık kemiği dolgusu, yüz hatlarını belirginleştirmeye yardımcı olabilecek popüler bir kozmetik uygulamadır. Göz çevresi ve elmacık kemikleri gibi çukurluğun ortaya çıktığı dıştan daha fazla hacim yaratarak kişinin bakış açısının görünümü için kullanılır. Gruplar minimal invazivdir ve tipik olarak sadece lokal anestezi gerektirir.
Elmacık kemiği dolgusu tedavisi sırasında yüze hacim ve belirginlik sağlamak için bölge dermal dolgu maddeleri arındırılır. Dolgu maddeleri, hyaluronik asit, kalkan hidroksilapatit ve polialkilimid jel dahil olmak üzere çeşitli formlarda gelir. Her türün yüzünün farklı bölümlerine uygun olmasını sağlayan kendine has özellikleri vardır, bu nedenle kullanıcıları yüklemeden devam etmeden önce hedeflerini dağıtan bir profesyonelle tablolardır.

Kusursuz elmacık kemiği ameliyatı kişinin daha çekici görünmesini sağlayabilir ve özgüvenini artırabilir. Elmacık kemiği ameliyatının farklı türleri vardır ve bir kişi için en iyi tür, kişinin özel amaçlarına ve yüz yapısına bağlıdır. Mükemmel sonuçlara ulaşmada en önemli faktör deneyimli ve yetenekli bir cerrah seçmektir. Bu blog gönderisi, mükemmel elmacık kemiği ameliyatı gereksinimlerine ve mükemmel sonuçlara nasıl ulaşılacağına dair bir genel bakış sağlayacaktır.

Mükemmel elmacık kemiği ameliyatı nasıl yapılır?

Mükemmel elmacık kemiği ameliyatının nasıl yapılacağı, ne tür bir işlem yaptığınıza bağlı olarak değişecektir. Bununla birlikte, tüm hastaların Ameliyatları sırasında bekleyebilecekleri bazı genel adımlar vardır:

Anestezi ameliyatınız başlamadan önce uygulanacaktır bireysel durumunuza bağlı olarak bu lokal anestezi, sedasyon veya genel anestezi olabilir.

Kesiler ya ağzınızın içinden (intraoral) ya da saç çizginiz boyunca (extraoral) yapılacaktır. Kesiklerinizin yeri ve boyutu, hangi işlemi yaptığınıza bağlı olacaktır.

İnsizyonları yaptıktan sonra, cerrahınız kemiğinizi ve yumuşak dokunuzu nazikçe yeni pozisyonuna getirecektir. Bazı durumlarda implant yerleştirilebilir. Her şey düzgün bir şekilde yerleştirildikten sonra kesileriniz dikişlerle kapatılacaktır. Daha sonra eve gitmeden önce muhtemelen bir hastanede veya cerrahi merkezde biraz zaman geçireceksiniz. Bazı hastalarda ameliyattan sonra hafif şişlik ve morarma olabilir, ancak bu birkaç hafta içinde geçecektir. Enfeksiyon veya sinir hasarı gibi daha ciddi yan etkiler nadirdir ancak mümkündür. Komplikasyon riskinizi en aza indirmek için cerrahınızın ameliyat sonrası talimatlarını dikkatle takip etmeniz önemlidir.

 

Editör: Bayram Tomakin