Zonguldak polisi, il merkezi ve Kdz. Ereğli’de meydana gelen hırsızlık olaylarının peşini bırakmadı. Hırsızlık şüphelilerinin il dışından geldikleri, Zonguldak ve Kdz. Ereğli’den çaldıkları araçlarla yine il dışına çıktıklarını tespit eden Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri; şahısları bulundukları ilde gözaltına alarak Zonguldak’a getirdi. Yakalanan şüphelilerden birinin, çok sayıda suçtan aranması olduğu öğrenildi.

Hırsızlık olaylarına ilişkin Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:
“11.06.2023 günü il merkezinden 2 adet motosikletin ve Kdz. Ereğli İlçemizden 1 adet ATV denilen dört tekerlekli arazi aracının çalınması olaylarına ilişkin Asayiş Şube ve Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce yürütülen araştırmalar sonucu, söz konusu hırsızlık olaylarını F. A. G. (19) ve B. A. (17) isimli şahısların gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.

Şüpheli 2 şahsın olay günü İstanbul ilinden ilimize geldikleri ve çalıntı motosikletler ve ATV aracıyla birlikte İstanbul iline gittikleri anlaşılmıştır. 14.06.2023 günü İstanbul iline gönderilen ekiplerimizin burada yapmış oldukları araştırmalar sonucu, F. A. G. (19) ve B. A. (17) isimli şüpheli şahıslar çalmış oldukları 2 adet motosiklet ve 1 adet ATV aracı ile birlikte yakalanmıştır. Yakalanan 2 şüpheli şahıs gözaltına alınarak İlimize getirilmiş olup, haklarında adli tahkikat başlatılmıştır.

Şüphelilerden F. A. G. (19)'nın aynı zamanda İstanbul'un Pendik ilçesinde karışmış olduğu motosiklet hırsızlığı, kasten yaralama, tehdit ve başkasına ait kimlik bilgilerini kullanmak suçlarından aranmasının olduğu anlaşılmıştır.
Vatandaşlarımızın mal varlığına göz diken her türlü hırsızlık suçuna karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.” 

Editör: Haber Merkezi