Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yılki teması  “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” olarak belirlenen Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Posbıyık, İBB ekiplerine teşekkür etti Posbıyık, İBB ekiplerine teşekkür etti

Kdz. Ereğli Müftülüğü tarafından organize edilen etkenlikler kapsamında ilk olarak, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Suat Okuyan’ın konuşmacı olarak katılacağı Mevlid-i Nebi Haftası konferansı düzenlenecek. 3 Ekim Salı günü Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan konferans, saat 14.00’te başlayacak.

Mevlid-i Nebi Haftası programı ise 4 Ekim Çarşamba günü, Kdz. Ereğli’ye bağlı Ormanlı beldesindeki Merkez Camii’nde yapılacak. Buradaki programa; Diyanet İşleri Başkanlığı Müftüsü (Kdz. Ereğli önceki dönem Müftüsü) Mehmet Sönmezoğlu, Kdz. Ereğli Müftüsü Sabri Kütükçü, Üsküdar Çinili Camii İmam Hatibi (2009 Türkiye Ezanı Güzel Okuma Yarışması Birincisi) Dursun Şahin, Barbaros Hayrettin Paşa Camii İmam Hatibi (2014 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Dünya Birincisi) Hafız Alpcan Çelik ve Çamlıca Camii Müezzini (2017-2019 Ezanı Güzel Okuma Yarışması Türkiye Birincisi) Mustafa Alphayta katılacak. Program, saat 19.00’da başlayacak. Programdan önce (ikindi namazı ile akşam namazı arasında) halka yemek ikramında bulunulacak.

program2