Listede Kdz. Ereğli de var Listede Kdz. Ereğli de var

Bu yıl 32'ncisi yapılacak olan “Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali”nin programı belli oldu. 6-9 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacak olan 32. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali kapsamında Zeynep Avcı 7 Temmuz Cuma akşamı saat:22.30’da, Haluk Levent’te 8 Temmuz Cumartesi akşamı saat:21.00’de sahne alacak.
Festivalde tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı da bir söyleşiyle Devreklilerle buluşacak. Ortaylı’nın programı  8 Temmuz 2013 cumartesi günü saat:16.00’da Aile Çay Bahçesinde yapılacak.

4 gün sürecek festivalde, baston ve kadın el sanatları sergisi, çocuklar için çeşitli etkinlikler, Gürcistan, Moldova, Bulgaristan, Devrek Halk Eğitimi Merkezi Folklör Grubu, Semazen gösterilerinin yanı sıra Remzi Budak konseri yer alacak. Ayrıca festival boyunca sportif faaliyetler, turnuvalar ve çeşitli yarışmalar da yapılacak.

Devrek’in festivale hazır olduğunu belirten Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt; “Bu yıl 32'ncisini yapacağımız festivalimiz için tüm çalışmalarımızı tamamladık. Artık şehrimiz festivale hazırdır. Halkımızı bir nebze olsa da stresten uzak tutmayı ve gönüllerince eğlenmelerini amaçlıyoruz. Sosyal, kültürel alanda dayanışma, kaynaşma ve ilçemizin güzelliklerini paylaşmak için yapacağımız festivalimize, tüm halkımızı, gurbetçi kardeşlerimizi davet ediyoruz.” dedi.

TÜM OTOPARKLAR ÜCRETSİZ OLACAK
Başkan Bozkurt, 4 günlük festival süresince Devrek’teki cadde, sokak üzerindeki katlı ve yeraltı otoparklarının halka ücretsiz hizmet vereceğini de sözlerine ekledi.