Türk Hava Kurumu (THK) Kdz. Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik, Ramazan ayı nedeniyle 2023 yılı fitre ve zekât toplama faaliyetlerine başladıklarını bildirdi. Hasçelik, toplanacak olan yardımların depremzedeler için ve gençlerin havacılık eğitimlerinde kullanılacağını ifade etti. 
THK Kdz. Ereğli Şube Başkanlığı; Ramazan ayı nedeniyle 2023 yılı fitre ve zekât toplama faaliyetlerine başladı. 
THK Kdz. Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; Fitre ve Zekât bağışlarının THK Kdz. Ereğli Şube Başkanlığının TC. Ziraat Bankası Kdz Ereğli Şubesi TR65 0001 0000 5100 0020 0850 58 iban nolu hesabına yatırılabileceğini ya da makbuz karşılığı Şube Başkanlığında görevli saymana teslim edilebileceğini kaydetti. 
Hasçelik, toplanacak olan yardımların yüzde 60’ının depremzedelere yüzde 40’ının ise gençlerin havacılık eğitimlerinde kullanılacağını kaydetti. 
Haçelik açıklamasında; “Türk Hava Kurumumuza yardımlarınız beklenmektedir. Kurumumuza her zaman destek veren başta Sayın Kaymakamımız Mehmet Yapıcı olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşlarına, Köy ve Mahalle Muhtarlarımıza  ve İlçe halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca, Tüm Halkımızın mübarek Ramazan Ayını tebrik eder hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” ifadelerine yer verdi.

thkk

Editör: Haber Merkezi