Yerel ve ulusal düzeyde çeşitli ödüller kazanan gazeteci Mustafa Kemal Bektaş, 28. Dönem AK Parti'den Zonguldak Milletvekili aday adaylığı başvurusunu İl Başkanlığı'na yaptı.

Bektaş, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin öncelikle ülkemize, bölgemize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni eder; bu süreçte aday adaylarına başarılar dilerim. Kovid, orman yangınları, sel, deprem gibi zorlu bir süreçten geçen ülkemizin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Cumhuriyetimizin 100. yılında 'Türkiye Yüzyılı' vizyonunu inşa edecek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği hedefler doğrultusunda azim ve heyecanla çalışmak en büyük temennim."

ÖZ GEÇMİŞİ:

Karadeniz Ereğli'de doğdu. İlk ve ortaöğretimini Kandilli Beldesi'nde tamamlayan Bektaş, daha sonra Kdz. Ereğli Ticaret Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi 4. sınıfta eğitimine devam etmektedir. Vatani görevini Şırnak İl Jandarma Komutanlığında tamamlamış, 2 kez "Takdir Belgesi" verilmiştir.

Zonguldak il genelinde yayımlanan Önder Gazetesi’nin de uzun yıllardır çalışmaktadır. Bektaş; bir dönem Ereğli Gazeteciler Derneği'nin 2. Başkanlığını, bir dönem de Ereğli Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. Halen Ereğli İlçe İnsan Hakları Komisyonunda görev yapmaktadır.

2012 yılından itibaren Anadolu Ajansı Ereğli Muhabirliği görevini sürdüren Bektaş, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından 2006 yılında sarı basın kartı, 2014 yılında da uluslararası basın kartı almaya hak kazandı.

Bektaş; Başbakanlık, Dış İşleri Bakanlığı, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Basın İlan Kurumu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından yurt içi ve yurt dışında düzenlenen 50'ye yakın eğitim programına katılmıştır.

Bektaş, merkezi Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde bulunan Avrupa Zonguldaklılar Derneği'nin Ereğli ve Alaplı ilçe temsilciliği görevini yapmaktadır.

2 Çocuğu bulunan Bektaş'ın annesi ev hanımı, babası gazeteci, kız kardeşi yurt dışında yaşamına devam etmekte, dedesi de Ormanlı'dan merhum başmadenci Mustafa Bektaş'dır.

2019 Yerel seçimlerinde AK Parti'den Ereğli Belediye Başkan aday adayı olmuştur.

ÖDÜLLERİ

*Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü 2005 Yılı , “Anadolu Basınını Özendirme Yarışması” fotoğraf dalında birincilik,

*Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü 2006 Yılı, “Anadolu Basınını Özendirme Yarışması” fotoğraf dalında üçüncülük,

*Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü 2007 Yılı, “Anadolu Basınını Özendirme Yarışması” röportaj dalında ikincilik,

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği 2007 Yılı, “Yerel Gazetecilik Ödülleri” fotoğraf dalında birincilik,

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği 2012 Yılı, “Yerel Gazetecilik Ödülleri” haber dalında birincilik,

*Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin düzenlediği 2005 Yılı, “Karaelmas Gazetecilik Başarı Ödülleri" yarışmasında röportaj dalında ikincilik.

* Uluslararası Karadeniz Ereğli Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali'nde bir dönem yürütme kurulunda görev aldı.

* 9 Kasım 2015 tarihinde Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci ve Yönetim Kurulu üyeleri maden işçilerinin sorunlarının çözümüne sağladığım katkıdan ötürü teşekkür plaketi.

* Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu tarafından teşekkür plaketi.

* Ereğli Gazeteciler Derneği tarafından 2016 yılında, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde başarı ödülü.

* 2016 Yılında Avrupa Zonguldaklılar Derneği tarafından teşekkür plaketi.

Editör: Haber Merkezi