Kdz. Ereğli’de oto alım satım, oto kuaför, kesici alet bileme ve hırdavat olarak üç farklı sektörde hizmet veren Tahiroğlu Grup Ortaklarından Enes Gül, “Bizi takip edin, çünkü gelecek biziz” sloganıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

20 YILDIR SEKTÖRÜN İÇİNDE

Çırak olarak başladığı mesleğinde, 20 yıldır babası Metin Gül ile birlikte büyümeye devam eden Enes Gül; güvenilir esnaf olma yolunda taviz vermeden kaliteli işler ortaya koyarak, yaptığı işi severek büyük mücadele örneği ortaya koyuyor.

YÜZLERCE ARAÇ SATTI

Bugüne kadar yüzlerce kişiye araç satan büyük bir otomotiv firmasının sahibi olarak vatandaşları araç sahibi yapmanın mutluluğunu yaşayan Gül, şunları söyledi:

“9 yaşında babamın yanında şerit bileme sektöründe çırak olarak iş hayatına atıldım. Çalışarak yoğruldum. Bir taraftan eğitim hayatımı sürdürdüm.

Babamın 1985 yılında kuruduğu firmamıza, 2011 yılında genç girişimcilik örneği göstererek otomotiv sektörünü ekledik. Tahiroğlu Grup firmasını babam Metin Gül ile birlikte kurduk. Sektörümüzde araba alım satımın yanı sıra bileme, makina alım satım, oto kuaför detaylı temizlik gibi üç farklı sektörde hizmet veren Tahiroğlu firmamızda 6 kişiye istihdam sağlıyoruz. Ekmeğimizin mücadelesini veriyoruz.

Şehir içi ve şehir dışında müşterilerimizin taleplerine göre çalışıyoruz. Allah ömür verdikçe yapmaya devam edeceğiz. Yaptığımız her çalışma emeğin, bir mücadelenin ürünü. Ama pes etmeden işimizi çeşitlendiriyoruz.

HERKES KOMİSYONCU

Özellikle otomotiv sektöründe şişik bir piyasa içindeyiz, mal temininde zorlanıyoruz. Alım satım işini herkes yapıyor. Oto alım satım konusunda piyasa bir şekilde şişiyor. Berberinden, memuruna herkes komisyoncu oldu. Bu konuda devletimizden yeni mevzuat bekliyoruz. Araç bulmakta bu nedenle zorluk yaşıyoruz. Herşeye rağmen vatandaşların yine de taleplerini karşılamaya çalışıyoruz.

ENES GÜL KİMDİR?

Aslen Alaplı’lı olan Enes Gül, 29 yaşındadır. 20 yıllık iş hayatını başarılı bir şekilde sürdüren Gül, Ereğli Galericiler Sitesi, Kışla Sanayi sitesinde oto alım satım, kesici alet bileme, hırdavat ve oto kuaför olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tahiroğlu Grubun ortaklarından olan Gül, evli ve bir çocuk babasıdır.

enes2

enes5

enes4

enes3

enes6