İsviçre Türk Toplumu, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 11 ilin etkilendiği 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından yardım kampanyası başlattı.

misiad2

Yardım kampanyası ile ilgili bilgi veren Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) İsviçre Başkanı Orhan İskender, İsviçre Türk Toplumu önderliğinde deprem bölgesine 100 konteyner ev kurulacağını söyledi.

İskender, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Türkiye’nin 10 ilinde yaşanan büyük deprem felaketinin ardından, İsviçre Türk Toplumu önderliğinde, MİSİAD ve İsviçre Türk Toplumuna bağlı kuruluşlarımızın desteklediğiyle, Kahramanmaraş’ın Bullanık kasabasında tahsis edilen yaklaşık 5 bin metrekarelik bir alanda 400 kişinin yaşayabileceği 100 konteyner ev kuruyoruz. Kampanyamıza MİSİAD ve bütün kurumlarımız ile vatandaşlarımızın destelerini bekliyoruz. Evlerin bölgeye sevkiyatının yapılıp, 1 Mart tarihine kadar bitirilmesi ve depremzede vatandaşlarımıza hizmet vermesini hedefliyoruz. MİSİAD ve İsviçre’de bulunan kurumlarımız ile vatandaşlarımız, depremzedelere yardımcı olmak için seferber oldu. Toplanan maddi yardımlara ilave olarak depremzedelerin ihtiyaç duyduğu birçok eşya tırlarla ülkemize gönderildi. Projeye destek vermek isteyen vatandaşlarımız 0041 76 561 50 39 numaralı telefondan bize ulaşabilirler.”

misiad3

Editör: Haber Merkezi