Zonguldak'ta, devir teslimin ardından arbede yaşandı Zonguldak'ta, devir teslimin ardından arbede yaşandı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, her seçim döneminde büyük destek gördüğü Elmatepe’lilerle seçim ofisinin açılışında bir araya geldi.

Mahalle Muhtarı Yüksel Erkez tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Posbıyık, kendisini dinlemeye gelen mahalle sakinlerini tek tek selamladı, gösterilen ilgi ve sevgiye teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 03 03 At 18.57.05“ELMATEPE, BENİM MAHALLEM”

Başkan Posbıyık, Elmatepe’de şu açıklamaları yaptı:

"Elmatepeliler her seçimde böylesiniz, beni mutlu ediyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Burada bazı eksiklikler var, onları tamamlayacağız. Mesala Doruk’tan gelen yolu yapacağız. Asfalt yaptım ama eksikliğim var, onlar da tamamlanacak.  Eksiklikleri biliyorum, benim dostlarım, arkadaşlarım var. Onlar da bana iletiyorlar zaten. Elmatepe benim mahallem. Yıllardan bu yana Elmatepe hep sevgisini bana gösterdi.

Whatsapp Image 2024 03 03 At 18.57.08-BELEDİYECİLİK LİDER İŞİ, TECRÜBE İŞİ-

Adaylığını koyan arkadaşlar benim arkadaşlarım, hepsi iyi insan. İbrahim Sezer benim dostum, görüşüyoruz. İyi bir insan. Ancak iyi insan olmak yeterli değil ki. Disiplinli olmak lazım. Lider olmak lazım. Halka dokunmak lazım. Derdiyle dertlenmek lazım. Vallahi, billahi bir kaza olursa 2014’teki Hüseyin Uysal dönemini yaşarsınız., Ereğli’nin dumanını atarlar. Hüseyin Uysal kötü bir adam mı? Hayır, iyi insandı. Benim doktorumdu.  Ama iyi olmak yeterli değil. Lider olmak lazım. Sesi çıktığında ortalığı inletmesi lazım, yere bastığında ortalığın titremesi lazım. Benim 4 defa dom dom kurşunuyla arabamı kurşunladılar, evimi kurşunladılar. Niye? Çıkar grupları. İmza attırıp köşeyi dönecekler. 2014’te olmadı mı bunlar? Dünya kadar operasyon yaptılar. Köşeyi dönen çıkar grupları döndü, Hüseyin Uysal da şimdi mahkemelerle boğuşuyor. Onun için herkesin dikkatli olması lazım. Belediyecilik apayrı bir iş. Benim bu defa son dönemim. Tek derdim, yapmak istediğim projelerim var. Kalıcı eserler bırakmayı hedefliyorum. Amacım ‘Allah razı olsun, iyi bir adamdı’ desinler.

Whatsapp Image 2024 03 03 At 18.57.08 (1)-EREĞLİ UŞAĞINI DEMİRÇELİK’E ALMIYORLAR-

Ereğli’de işsizlik var. Burası Türkiye’nin en güzel kenti.  Doğasıyla, ormanıyla, deniziyle en güzel kentlerden biri. Sanayisiyle en önde olan kent.  Ama çocuklarımız hala Tuzla’da, Bursa’da, İstanbul’da koloniler kurmuşlar, yavukluları burada onlardan ayrı çalışıyorlar. Demir çeliğe imtihana giriyorlar, Ereğli uşağı becerememiş diyorlar, demek ki Ereğli uşağının kafası çalışmıyor demek istiyorlar. Karabük’ten, Kırıkkale’den geliyorlar, onlar işe giriyorlar. Dumanını Elmatepe soluyor ama Elmatepe’nin uşağı işe giremiyor. Neden? Çünkü Ereğli’de yaşayan insanlar, ben, sizler sessiz, sakin, ensesine vur, lokmasını al, demokratik haklarını alamayan, itiraz etmeyen, hiçbir ses çıkmayan insanlar.  Ne sivil toplum örgütlerinden, ne siyasi partilerden ses çıkıyor. Bir tek ben ses çıkartıyorum, bana da hemen ‘Posbıyık kavgacı’ diyorlar. Ben yumruk atmasını bilmem, silah taşımam. Ben Ereğli halkı için bağırıyorum. Sizin haklarınızı savunuyorum. 89 yılından itibaren Ereğli İl olsun diye bas bas bağırıyorum. Ereğli uşağı Erdemir’e giremiyor diye bağırıyorum. Bunun adı kavgaysa Ereğli halkının hakkını sonuna kadar savunacağım. Ereğli’yi tekrar kötü günlere döndürmemek için hep beraber hareket etmemiz lazım.”

Whatsapp Image 2024 03 03 At 18.57.10 (1)CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu da yaptığı konuşmada, 1 Nisan sabahı tekrar baharlı günler yaşayacaklarını söyledi. Başkan Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve diğer katılımcılarla seçim ofisinin açılışını yaptı.

Editör: Haber Merkezi