Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kayalıdere Köyü sınırları içerisinde bulunan Kayalıdere Şelaleri’nin daha güvenli ve rahat gezilebilmesi için doğal yapıyı bozmadan ahşap korkuluklar, platform, merdiven ve dinlenme bankları yapılmaya başlandı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ile Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın destekleriyle Kayalıdere Şelalelerinin daha güvenli ve rahat gezilebilmesi için hazırlanan proje hayata geçiriliyor.

Kdz. Ereğli Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman, sosyal medya hesabından başlayan çalışmalara ilişkin görseller paylaşıp bilgi verdi.

Duman, paylaşımında şu bilgilere yer verdi:

"Zonguldak Valimiz Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli Kaymakamımız Mehmet Yapıcı'nın destekleri ile gözbebeğimiz olan Kayalıdere Şelaleleri’nde bir haftadır hummalı çalışma devam ediyor. Bölgemizin maharetli gençleri, doğal dokuyu bozmadan uçurum olan yerlere ahşap korkuluklar, kütük merdivenler, ahşap platformlar, ahşaptan köprüler, kütük dinlenme bankları yapılıyor.  Bundan sonra yapmamız gereken hep birlikte bölgemiz için daha güzel projeler ortaya çıkarmak, daha önemlisi de elimizdeki bu güzellikleri bulduğumuz gibi bırakmak için çabalamak, çöp yığınları hâline getirmemek, insan gibi davranmayanları usulünce uyarmak. Yapılan her şey bölgemiz için."

Duman, ayrıca projenin hayata geçirilmesinde emeği bulunan ve destek veren herkese teşekkür etti.

Her yıl binlerce ziyaretçi alan Kayalıdere Şelaleleri’nin, yapılan düzenlemelerin tamamlamasının ardından daha fazla ziyaretçi ağırlaması bekleniyor.

şelale2-3

şelale3-3

şelale4-1

şelale5-1

şelale6-1

Editör: Haber Merkezi