Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından, Geleneksel Sünnet Şöleni gerçekleştirildi. Şölende, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sünnet ettirilen 210 çocuğa bisiklet, top ve saat hediye ederken çocukların mutluluğu ve heyecanı görülmeye değerdi.

1994’TEN BU YANA SÜREN GELENEK

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın göreve ilk geldiği 1994 yılından bu yana gerçekleşerek geleneksel hale gelen Sünnet Şöleninde, bu yıl sünnet ettirilen 210 çocuğa bisiklet, top ve saat hediye edildi. 

SAHİL TURU VE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI

Sünnet Şöleni, çocuklar ve ailelerin Safranbolu Belediyesi’nden gelen üstü açık otobüs ile yaptığı sahil turunun ardından, İnönü Parkı’ndan Amfi Tiyatro’ya kadar Düzce Belediyesi Mehter takımı eşliğinde aileleriyle beraber kortej yürüyüşü ile başladı.

Sahildeki Amfi Tiyatro alanında düzenlenen etkinliğe; CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık, Belediye Başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, CHP İlçe ve Kadın Kolları Yönetimi, İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve sünnet olan 210 çocuğun yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Mevlid okutuldu. Mevlid’in ardından İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü tarafından dua yapıldı.

"ÇOCUKLARIMIZIN HEYECANINA ORTAK OLMAK GÜZEL"

Şölende konuşan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çocukların ve ailelerinin heyecanlarına ve mutluluklarına ortak olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek şunları söyledi:

“Öncelikle Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit düşen Zonguldaklı hemşehrimiz Uzman Onbaşı Mustafa Sezer’e ve tüm kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.

Gelen şehit haberleri doğrultusunda, biz de hafta sonu planlanan konserlerimizi iptal ettik. Bu etkinliğimizde de davul zurna gibi, bando gibi kısımları çıkardık.

Sevgili Çocuklar, bu özel günde yanınızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her dönem olduğu gibi bu dönem de en büyük projem, 'Çocukların mutlu yaşadığı bir Ereğli' için, sizler için, var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

210 ÇOCUĞUMUZU SÜNNET ETTİRDİK

1994 yılında başlattığım ve geleneksel hale gelen Sünnet Şölenimizde bu yıl tam 210 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Şölen sonunda 210 çocuğumuza bisiklet, top ve saat hediye edeceğiz. Bu özel günde, çocuklarımızın eğlenebilmeleri için sihirbaz gösterileri, sürpriz etkinlik ve ikramlar ayarladık. Bizlere gezi otobüsü için destek olan Safranbolu Belediyesi’ne ve Mehteran Takımı için Düzce Belediyesi’ne teşekkür ediyorum."

DUAYEN BAŞKANIMIZI KUTLUYORUM

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul ise “Bugün bu güzel ortamda hep birlikte olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Bu güzel etkinlikte başta duayen Belediye Başkanımız Halil Posbıyık olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün delikanlılığa adım atan çocuklarımızın, Allah bugünü gösterdiği gibi damatlıklarını da gösterir inşallah. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

ANADOLU – ECHOMAR HASTANELERİ İLE YAZICIOĞLU’NA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Ayrıca Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, şölene katkı sağlayan Anadolu Hastanesi adına Genel Müdürü Şahin Elçi’ye, Echomar Hastanesi adına ve bireysel olarak destek olan Op. Dr. Barbaros Hayrettin Tabak  ile Yazıcıoğlu Şirketler Grubu adına Buğra Yazıcıoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Şölende çocuklar, sihirbaz, çizgi film karakterleri, jonklör ve tahta bacak ile çalınan çocuk müzikleriyle gönüllerince eğlenirken; 210 çocuğa bisiklet, top ve saat hediye edildi.

sünnet5

sünnet3

sünnet4

Balık az, fiyatlar yüksek, ilgi yok Balık az, fiyatlar yüksek, ilgi yok

sünnet