Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye’yi sarsan deprem felaketiyle ilgili bölgeye gönderilmek üzere malzeme yardımı kampanyası başlattıklarını açıkladı. Posbıyık; “Kdz. Ereğli halkı her zaman acılı günlerde dayanışma içinde olmuştur. Yine en erken bu malzemeleri yardım bölgesine bizim ulaştıracağımıza inanıyorum. Gün dayanışma günü. Yaralarımız hep birlikte saracağız” dedi. 

Kdz. Ereğli Belediyesi, deprem bölgesine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlattı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yardım malzemelerini Atatürk Kültür Merkezi’nde toplayıp tırla bölgeye ulaştıracaklarını açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde can kayıplarına yol açan depremle sarsıldıklarını belirten Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve bölgedeki on ili etkileyen 7,7 şiddetindeki deprem nedeniyle, şu ana kadar yapılan resmi açıklamalar çerçevesinde 912 can kaybı ve 5 bin 385 yaralımız var. Bölgede enkaz altında çok sayıda vatandaşımızın olduğu tahmin ediliyor. Acımız çok büyük!

-16 KİŞİLİK EKİP BÖLGEYE GİTTİ-

Depremin haberini alır almaz, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz bünyesinde 2 araç, 16 kişiden oluşan ekibi hemen bölgeye yönlendirdik. Çalışmalar AFAD Yetkilileri ile koordinasyon halinde devam ediyor. Ekibimiz şu anda Niğde’yi geçti. Gaziantep bölgesindeki görev noktasına hareket ediyorlar.

Bölgedeki zorlu koşulları göz önünde bulundurarak hep birlikte dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Bu nedenle Kdz. Ereğli Belediyesi olarak hemen bir yardım kampanyası başlatıyoruz.

Deprem bölgesinde zarar gören ve yardım bekleyen halkımıza ulaştırmak üzere aşağıda belirttiğimiz malzeme desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Isıtıcı, battaniye, nevresim takımı, yastık, gıda kolisi, kuru gıda, hijyen seti, kadın hijyen kiti, temiz kıyafet, temiz bebek kıyafeti, bebek bezi, uyku tutulumu, bebek maması, powerbank, kışlık bot, mont, atkı bere ve eldiven yardımlarınızı Atatürk Kültür Merkezinde oluşturduğumuz Yardım Toplama Birimine teslim edebilirsiniz.

Malzemeleri ulaştırma imkanı bulunmayan vatandaşlarımız ALO 153 yada 333 11 53 nolu telefondan yetkili arkadaşlara ulaşarak destek alabilirler. Değerli hemşehrilerim göndereceğiniz malzemelerin ikinci el olmaması önemle rica olunur. Temiz kıyafetler alıyoruz. Battaniyelerin ve giysilerin temiz olması lazım. Paket halinde bölgeye ulaştırmak istiyoruz. Tır hazırladık. AKM Yardım Merkezi’nde toplanan malzemeleri bölgeye ulaştıracak. Kdz. Ereğli halkı her zaman acılı günlerde dayanışma içinde olmuştur. Yine en erken bu malzemeleri yardım bölgesine biz ulaştıracağımıza inanıyorum. Gün dayanışma günü. Yaralarımız hep birlikte saracağız.”

posbıyık açıklama2

Editör: Haber Merkezi