Kdz. Ereğli Belediyesi, depremden sonra ilk gün 4, ikinci gün 4 ve bugünde 2 tırı daha yardım malzemeleriyle birlikte deprem bölgesine ulaştırmak üzere yola çıkardı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, akşam saatlerinde 20 bin yağmurluk, yorgan, halı ve battaniyeden oluşan 2 tırın daha Düzce’den yola çıkacağını belirterek; “14 milyon insanımızın etkilendiği, binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz 10 ildeki depremzedelerimizin yardımına koşan halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Yardımları bölgeye ulaştırmak için bize tırlarını gönderen hemşehrilerime de teşekkür ediyorum” dedi.

yardım tırı2

Kdz. Ereğli halkı, deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasına verdiği destek sonrası 10’uncu tır depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Yardım kampanyasını bizzat koordine eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve gönüllülerle birlikte depremden sonra ilk gün 4, ikinci gün 4 ve bugünde 2 tırı bölgeye uğurladı.

Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Ereğli ve köylerimizin yardımıyla deprem bölgesine yardım malzemesi dolu 10’uncu tırımızı gönderiyoruz. Şuanda tır bulmakta çok güçlük çekiyoruz ama hemşehrilerimiz bizleri yine de yalnız bırakmıyor. Yılmaz Kardeşler’den Oğuzhan bey 2 tır, Öztekin Metal’den Nurullah Öztekin 2 tır, Erbirlik kooperatifi Başkanı Seçkin Turhan, Kaya Lojistik’ten İsmail Kaya, Çolaklaraltından Ufuk Kızıl, Tümay Bakkaloğlu, Lale Komisyon olarak Abdullah ve Fatih Danışmaz ile Sedat Sarcan ve Ümit Arıkan bize yardımları götürmek için tırlarını verdiler, kendilerine teşekkür ediyorum.

İstanbul’dan Okyanus Firması 20 bin adet yağmurluk, yorgan, battaniye, 4 bin halıdan oluşan 2 tırı bize gönderiyor. Okyanus Firması, “Kdz. Ereğli Belediyesi’ne güveniyorum, sizin vasıtanızla göndermek istiyoruz” dediler. Onları biz Düzce’den teslim alıp deprem bölgesine yolcu edeceğiz.

Gelecek yardımlar için AKM’de nöbetçilerimiz var. Gelecek yardımlara göre tekrar bölgeye tır göndermeye devam edeceğiz. 14 milyon insanımızın etkilendiği, binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz 10 ildeki depremzedelerimizin yardımına koşan halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Yardımları bölgeye ulaştırmak için bize tırlarını gönderen hemşehrilerime de teşekkür ediyorum.”

yardım tırı3

Editör: Haber Merkezi