CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, bugün Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda gerçekleştirilen Kdz. Ereğli Belediye Meclis toplantısı öncesinde MHP'li Meclis Üyesi Sertan Kuzu ile CHP'li Meclis Üyesi Gökhan Günay arasında yaşanan kavgaya ilişkin açıklama yaptı.

Meydana gelen olayı kınadığını ve sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini ifade eden Kocamanoğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

Cüneyt Aygen, toprağa verildi Cüneyt Aygen, toprağa verildi

"4 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 10:30 da Atatürk Kültür Merkezi nikah salonunda yapılan olağan Belediye Meclis toplantısı öncesinde ülkemizde ve kentimizde yaşanmasını asla tasvip etmediğimiz fiziksel saldırıyı kınıyoruz. 
Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe örgütü olarak her türlü sorunun diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğine inanıyor ve  savunuyoruz. Ülkemizde ve kentimizde yoğun ekonomik ve sosyal sorunlarının yaşandığı bu günlerde daha fazla birlik ve dayanışmaya ihtiyacımız vardır. Tüm vatandaşlarımızı sağ duyuya davet ediyoruz. Toplumumuz tarafından kabul edilemeyecek bu tür olayların bir daha yaşanmaması için tüm süreçlerde sorumluluk almaktan kaçınmayacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz."