Ereğli'de, park halindeki motosiklet küle döndü! Ereğli'de, park halindeki motosiklet küle döndü!

Zonguldak’ta, uyuşturucu ticareti, ruhsatsız tabanca bulundurma, bir şahsın alıkonularak darp ve tehdit edilmesiyle ilgili gözaltına alınan 8 kişiden 3’ü tutuklandı.
Zonguldak Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:
“30.04.2023 günü il merkezinde ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu madde ile birlikte yakalanan yabancı uyruklu A. K. (24) isimli şahsın yapılan sorgusunda, kendisine tabanca ve uyuşturucu maddeyi temin eden ve aynı zamanda farklı tarihlerde kendisini zorla alıkoyarak darp edip tehdit eden toplam 8 şüpheli şahıs tespit edilmiştir. Ekiplerimizin yapmış olduğu araştırma sonucu söz konusu 8 şüpheli şahıs, 2 adet ruhsatsız tabanca ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır. 
Gözaltına alınan şahıslar 05.05.2023 günü Adliyeye çıkartılarak Mahkemeye sevk edilmiş; A. K. (49), S. K. (24) ve M. C. A. (25) isimli şahıslar tutuklanmıştır. H. C. (35) ve F. O. (35) isimli şahıslar adli kontrol kararıyla olmak üzere A. K. (24), S. E. B. (22), O. O. (27) ve Y. A. (39) isimli şahıslarla birlikte serbest bırakılmıştır. 
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin temini için uyuşturucu madde kullanmak veya ticaretini yapmak, ruhsatsız bir şekilde toplum içinde silah taşımak ve benzeri suçları işleyen şahıslara karşı  mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”