Zonguldak'ın Ereğli ilçesinden deprem bölgesine oyuncaklarını gönderen kız çocuğu, bölgede görev yapan gönüllü ekibi ve depremzedeleri duygulandırdı.

Edinilen bilgilere göre; Kdz. Ereğli'de ikamet eden Azra Taşdelen, geçtiğimiz Cumartesi gecesi depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş'a giden Aşevi Yardım tırı ile kendi oyuncaklarını depremzede çocuklara gönderdi. Tır ile Kahramanmaraş'a götürülen yardımları dağıtan gönüllü ekip, bir oyuncak paketini açtığında Azra Taşdelen'in mektubuyla karşılaştı. Mektubu okuyan ekip üyeleri, duygusal anlar yaşadı. Oyuncakların, mektup ile birlikte depremzede çocuklara teslim edildiği öğrenilirken; depremzedelerin de kendilerine gönderilen yardımlardan dolayı Kdz. Ereğli halkına teşekkür ettikleri bildirildi.

ZONGULDAK AFAD, KDZ. EREĞLİ AŞEVİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Öte yandan, Kahramanmaraş'ta kurulan Kdz. Ereğli Aşevi hizmetini sürdürüyor.

10 gün önce, yaklaşık 2 bin 500 kişinin kaldığı çadır kente yakın bir alanda kurulan Kdz. Ereğli Aşevi'nde depremzedelere üç öğün yemek veriliyor. Sabahları çorba veya çay ile birlikte Kdz. Ereğli'den gönderilen kahvaltılıklar afetzedelere ikram edilirken, öğle ve akşam yemeği olarak ise üç çeşit yemek çıkartılarak vatandaşlara dağıtılıyor. Aşevi'nde görev yapan 10 kişilik gönüllü ekip, yeni ekibin bölgeye ulaşmasıyla birlikte Kdz. Ereğli'ye dönerken; geneli Kdz. Ereğli esnafından oluşan 10 kişilik yeni ekip, devraldığı görevi zaman kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle sürdürüyor. Kdz. Ereğli ekibi bir taraftan yemek hizmeti verirken, diğer taraftan da çadırları tek tek dolaşarak yine Kdz. Ereğli'den hayırseverler tarafından gönderilen soba, elektrikli ısıtıcı, yorgan, battaniye, yakacak, giyecek, kitap, defter ve oyuncak gibi malzemelerin dağıtımını yapıyor.

Bu arada, AFAD Zonguldak ekibinden bir grup, bugün Kahramanmaraş'ta kurulan Kdz. Ereğli Aşevi'ni ziyaret etti. Ziyarette, depremlerin olduğu 6 Şubat'tan bu yana yapılan arama-kurtarma ve yardım çalışmaları ile Aşevi faaliyetleri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaret, AFAD ekibi ile Kdz. Ereğli'den gönüllü ekibin depremzedelere olan katkılarından dolayı birbirlerine teşekkür etmelerinin ardından sona erdi.

afadmaraş2afadmaraş

Editör: Haber Merkezi