Zonguldak il merkezi ile Çaycuma ilçesinde, Şubat ve Mart aylarında meydana gelen hırsızlık olaylarına ilişkin gözaltına alınan 4 şüpheliden 3’ü tutuklanarak Cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgilere göre; Şubat ve Mart ayları içerisinde, Zonguldak il merkezi ve Çaycuma ilçesinde 5 motosiklet hırsızlığı olayı meydana geldi. Olayların aydınlatılmasına yönelik İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan araştırmalar sonucu; M. Y. (20), E. K. (17), M. Y. (15) ve E. U. (17) isimli 4 şahıs, çaldıkları 3 motosikletle birlikte dün Bartın ilinde yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Zonguldak Adliyesi'nde hazır edilen şahıslardan E. U. (17) isimli şahıs Savcılık tarafından serbest bırakılırken; M. Y. (20), E. K. (17) ve M. Y. (15) isimli 3 şahıs ise Mahkemece tutuklanarak Cezaevine gönderildi.

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımızın mal varlığına göz diken her türlü hırsızlık suçuna karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Editör: Haber Merkezi