30 Mart 2024 tarihinde yapılacak Yerel Yönetimler Seçimleri öncesinde, mahalle ve köy muhtar adayları adaylıklarını açıklamaya başladı.

Karadeniz Ereğli esnaflarından Kaplan Elektrik sahibi Murat Kaplan, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde, Kavaklık Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu basın açıklamasıyla duyurdu.

“KAVAKLIK İÇİN BEN HAZIRIM!”
Kaplan, Kavaklık Mahallesi’nin yeni bir sese ihtiyaç duyduğunu belirterek; “Kavaklık’ın ihtiyaç duyduğu hizmetlere ulaşabilmesi, mahallenin birlik ve beraberliğini sağlayarak tekrar sesinin gür çıkması adına ben hazırım, Kavaklık Mahallesi’ne muhtar adayıyım” dedi.

Kaplan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Topraklarında can bulduğum, bir ferdi olarak yaşamaktan mutluluk ve onur duyduğum eşsiz memleketim Kdz. Ereğli’nin en köklü mahallelerinden biri olan Kavaklık’a, 30 Mart 2024 tarihinde yapılacak Yerel Yönetimler Seçimlerinde Muhtar adayı olduğumu sizlerle paylaşmanın bahtiyarlığını yaşıyorum.

Bugün 19 Ekim Muhtarlar Günü. Mahalle ve köylerde yaşayan vatandaşların ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmakla toplumsal hayatta çok önemli bir yer tutan tüm Muhtarlarımızın gününü kutluyorum. 

Uzun zamandır aile efradımdan, dostlarımdan süregelen telkinler, komşularımızın, mahalle sakinlerimizin ve büyüklerimizin bu yöndeki talepleri üzerine hizmet etmekten onur duyacağım Kavaklık’a Muhtar Adayı oldum.

Kdz. Ereğli’nin merkezi noktasında bulunan Kavaklık, çevresinden aldığı etkileşimle de her geçen gün ihtiyaçları artan bir mahalle. İmam Hatip lisesi, Alemdar Anadolu Lisesi, Doğa Koleji, Kavaklık İlkokulu ve Kredi Yurtlar Kurumu’nu içinde barındırıyor. Gençlik Spor Merkezi, Diş Hastanesi, Aile Sağlığı Merkezi ve Batı Karadeniz Bölgesi’nin tek Alevi Kültür Derneği’ne ev sahipliği yapıyor. Otomobil bayileri, kargo şirketleri, su bayileri, mobilya mağazaları, turizm şirketi ve inşaat firmalarıyla da ticari anlamda kabuğunu kırmaya çalışan bir mahalle. Bu noktada mahallemizin hem alt yapı, hem üst yapıda ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Mevcutta sorunları çözülmüş bir mahalle değiliz. Eksikliklerimiz var ve bunların ne olduğunu, neler yapılması gerektiğini ekip arkadaşlarımla birlikte hazırladık, seçim kampanyası süresince sizlerle paylaşacağım.

Resmi olarak adaylığımızı açıkladığımız 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde özetle şunu söylüyorum.
Rahmetli babam Adem Kaplan, elektrik kurumundan emekli oldu. Bende kendimi bildim bileli çalışıyorum. Esnafım. Elektrikçi dükkanım var. Kavaklık benim ailem.
Çıkmış olduğumuz bu yolda, bizleri destekleyen Kavaklık aşığı dostlarımızla birlikte, kentteki kurumların tamamında nerede kim var, kim yok iyi biliyorum. 
Cumhuriyetin ikinci yüz yılında, Türkiye Yüzyılında Kavaklık Mahallesi hak ettiği hizmetleri alsın istiyorum. 
Benim en öncelikli projem şu olacak.
3 bin 39’u erkek, 3 bin 184 kadın olmak üzere mahallemde oturan 6 bin 223 kişiden hiç biri kendisini yalnız hissetmeyecek. Kavaklık için tam bir lobi faaliyeti gerçekleştireceğim. 
Kaymakamlık, belediye ve mahallelimizin ve halkımızın birebir işinin olduğu tüm kurumlarda daha sıkı ve samimiyete dayalı ilişkileri geliştirerek Kavaklık’a hizmet edeceğim. 
Kavaklık için ben Hazırım!”

Editör: Haber Merkezi