Zonguldak’ın Devrek ilçesindeki iş yerinde çalışırken sel sularının geldiğini fark eden işyeri sahibi Filiz Boz, yaşadığı dehşet anlarını anlattı.

Devrek ilçesinde etkili olan şiddetli sağanak yağış sonrası dereler taştı. Karşıyaka Mahallesi’nde sel suları ara sokaklara girdi. Ev ve iş yerleri, sular altında kaldı. İş yerinde müşterileriyle ilgilenirken sel sularının geldiğini belirten bayan kuaförü Filiz Boz, yaşadığı dehşet anlarını anlattı. Müşterilerini güvenli bölgeye aldıktan sonra mahsur kaldığı iş yerinden eşi ve yakınlarının aracılığıyla kurtulduğunu anlatan Boz, şöyle dedi:

Hem mühendis hem girişimci Hem mühendis hem girişimci

"İş yerimde çalışıyordum, kuaför dükkanında. Müşterilerim vardı. Çalışma esnasında içeriye su gelmeye başladı. Çıkmalarını söyledim. Kendim kapıları kapattım. Su çok tazyikli bir şekilde gelmeye başladı. Dışarıda eşim ve komşularım vardı. Çıkmamı söylediler. Anahtar sıkıştı. Kapıların altından çok tazyikli su geliyordu. En son kapılardan biri açıldı. Sonra beni çıkardılar. Psikolojik olarak bitik durumdayım. Karşıyaka’da bayan kuaförüyüm. Elektronik eşyalarım gitti. Zararım var. Yetkililerden yardım bekliyorum. Epey bir zararım oldu. Çok büyük bir korku yaşadım. Psikolojim hala bozuk, alt üst oldu."