ömer bey iç2

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi doğumlu siyasetçi ve iş insanı Ömer Yazıcıoğlu (30); siyasete, İstanbul'da aldığı üniversite eğitimi sırasında Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) başladı.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Yazıcıoğlu, Aile Şirketlerinde halen Üst Düzey Yönetici olarak görev yapıyor.

İlk olarak Partisinin Üniversite Yönetiminde görev alan Ömer Yazıcıoğlu; 6 Eylül 2020 tarihinde yapılan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Kongresinde, Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Kongrenin ardından yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısında Yazıcıoğlu'na, Medya ve Tanıtımdan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevi tevdii edildi. Bu görevi başarılı bir şekilde yerine getiren Ömer Yazıcıoğlu, gerek parti çalışmalarının gerekse ilçede yapılan, devam eden ve yapılması planlanan kamu yatırımlarının kamuoyu ile paylaşılması noktasında üstün bir çaba sarf etti.

Seçim tarihi netleşti... Kampanya, müziksiz olacak Seçim tarihi netleşti... Kampanya, müziksiz olacak

Görevi süresince AK Parti'yi sürekli gündemde tutmaya çalışan Ömer Yazıcıoğlu; Milletvekili Aday Adayı olabilmek için, 14 Mart 2023 tarihinde görevinden istifa etti. İstifasının ardından AK Parti Zonguldak İl Başkanı Muammer Avcı'ya dosyasını takdim eden Ömer Yazıcıoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı oldu.

Milletvekili Aday Adaylığı noktasında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık ifade ettiği “Bizde Ömer’ler bitmez” ve “Türkiye Yüzyılı Gençliğin Yüzyılı” ifadelerinin kendisini kamçıladığını vurgulayan Yazıcıoğlu, Zonguldak’ın Ömer’i olarak Zonguldak’a ve ülkeye hizmet etmeye hazır olduğunu söyledi.

ÖMER BEY (İÇ)