Ereğli'de, Mevlid-i Nebi Haftası etkinleri düzenlenecek Ereğli'de, Mevlid-i Nebi Haftası etkinleri düzenlenecek

Zonguldak’ta Özel Halk Otobüsünde şoförlük yapan 53 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası Haşim Korkmaz; yolcularının ve kendisinin keyifli bir yolculuk yapması için araç içerisine, “Araç içinde siyaset, futbol, yüksek ses ve küfürlü konuşmak yasaktır’ yazısını astı.

Zonguldak’ta Özel Halk Otobüsünde 102 Mahallesine otobüs seferi yapan 53 yaşındaki 3 çocuk babası otobüs şoförü Haşim Korkmaz, araç içerisinde artan siyaset, spor, yüksek ses ve küfürlü konuşmalara son vermek için fikir düşündü.
Korkmaz, son çare olarak eline aldığı kalemle bir kağıdın üzerine, “Araç içinde siyaset, futbol, yüksek ses ve küfürlü konuşmak yasaktır” yazısını yazarak, yolcu girişinin üstüne astı.
Asılan yazıyla birlikte yolcular bu kurala uyarak araçta herhangi bir konuşma yapmamaya başladı.
Kuralın uygulanmasıyla birlikte hem yolcular hem de otobüs şoförü Haşim Korkmaz, keyifli bir yolculuk yapmaya başladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan otobüs şoförü Korkmaz, “Bu araba toplu taşıma olduğu için yaptım. Vatandaşların yolculuk aşamasında kafasını dinlemesi için yaptım. Büyüklerimiz her zaman büyüktür. Hep saygı duymuşumdur. Arabaya oturdukları zaman kargaşa, münakaşa oluyor. Siyasettir, futboldur. Arabada çoluk çocuk oluyor. Mecbur kaldık yazmak için. Şuanda herkesin hoşuna gidiyor. Artık siyaset, futbol konuşan olmuyor. Yolcularımız da memnun, benim de kafam rahat. Yanlış anlamayın 18 saat direksiyon sallıyorum. Sabah 06:00’dan gece 12:00’ye kadar. Daha doğrusu herkesten anlayış bekliyorum. Benim de hakkım güzel insanlarla karşılaşmak” dedi.

OTOBÜS2