CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Neriman Posbıyık, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş’i ziyaret etti.

Zonguldak’ın hak ettiği yatırımları alabilmesi için birleştirici olacağını söyleyen Posbıyık; “Bölgemize hizmet etmek için tüm odalar, STK’lar ve siyasiler ile işbirliği içinde olacağımın sözünü veriyorum” dedi.

TSO Başkanı Arslan Keleş de; “Ereğli’de yaşayanların milletvekili olması, bizi temsil etmesi lazım. Salt nüfus kağıtlarında Ereğli yazıyor diye hayatı boyunca Ereğli’de olmayan insanların bizi temsil etme lüksü olmadığını düşünüyorum” dedi.

nptso4

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) 28. Dönem Zonguldak Milletvekili Aday Adayı olan Neriman Posbıyık, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına ziyarette bulundu.

Neriman Posbıyık ve beraberindekileri TSO Başkanı Arslan Keleş ve TSO Meclis Başkanı Tasin Tanyıldız karşıladı.  Posbıyık, gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinde, Zonguldak ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunarak şunları söyledi:

"Bu seçim, eş, dost, ahbap, şu yakınım, bu yakınım, ilerde lazım olur seçimi değil. Genel merkezimiz bu konuda en iyi kararı vererek, halkımızın karşısında olacağımıza inanıyorum. Çalışmalarıma çok önceden başladım.  Şunu görüyorum ki, ekonomi başta olmak üzere hak, hukuk, adalet gibi bir çok konuda halkımız hiç mutlu değil. 15 Mayıs sabahı Zonguldak’ın tüm ilçeleriyle huzura kavuşmasını, Türkiye’nin huzura kavuşmasını istiyoruz.

Zonguldak’ta dengeli yatırımların yapılması gerekiyor. Yeni istihdam alanlarının açılması için ortak çalışmaya ihtiyaç var. Ereğli ve Zonguldak’ın tüm ilçeleri artık hak ettiği yatırımları almalı. Hiçbir ilçeye ayrım yapılmamalı. Ben yıllardır eşimin çektiği sıkıntıları yakından görüyorum. Ayrımcılığın, engellemelerin ortadan kalkması için elimden gelen gayreti göstereceğim.

Bu dönemde birleştirici olmak istiyorum. Bölgemize hizmet etmek için tüm odalar, STK’lar ve siyasiler ile işbirliği içinde olacağımın sözünü veriyorum.”

nptso3

KELEŞ: "EREĞLİ’DE OLMAYAN İNSANLARIN BİZİ TEMSİL ETME LÜKSÜ YOK"

TSO Başkanı Arslan Keleş de şunları söyledi:

“Ülkemiz 14 Mayıs’ta tarihi bir sınavdan geçecek. Demokrasinin kazanacağı, Türk insanının, Türkiye’de yaşayan insanların kazanacağı bir seçim olmasını diliyorum. Bölgemize dönüp baktığımız zamanda mevcut iktidar ve muhalefetten çok sayıda aday adayı var. Bizler Sivil Toplum Kuruluşları birlikte iş yapabileceğimiz kişilerin bizi temsil noktasında TBMM’de olmasını arzu ve temenni ederiz. Kdz. Ereğli Zonguldak’ın en büyük yerleşkesi. Hak ettiği önemi ve değeri bu seçimde Kdz. Ereğli’ye verilmesini temenni ediyoruz. Benim iddiam şu, Ereğli’de yaşayanların milletvekili olması. Salt nüfus kağıtlarında Ereğli yazıyor diye hayatı boyunca Ereğli’de olmayan insanların bizi temsil etme lüksü olmadığını düşünüyorum. Bu bizim şahsi görüşümüz. Maalesef Türk demokrasi ve siyasi hayatında genel başkanlar bu listeyi yapıyorlar. Bu işlerde ön seçim ve yoklama işlemi kalktıktan sonra, bunlar hakim huzurunda yapılmadıktan sonra 80’li yıllardan sonra bu şans ortadan kalktı. Temennimiz odur ki bölgemize faydalı olabilecek, bizim de birlikte çalışabileceğimiz, yol yürüyebileceğimiz kişilerin olmasını isteriz. Size çıktığınız yolda başarılar diliyorum. Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Olağanüstü bir gayret gösteriyorsunuz.  Efor harcıyorsunuz, inşallah bu bölgeye hizmet için Allah gönlünüze göre verir. “

Ziyaretin ardından birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

nptso2

Editör: Haber Merkezi