Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye’nin en büyük festivali olan Uluslararası Sevgi, Barış, Dostlu,k Kültür ve Sanat Festivali’nin 6-7-8-9 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılacağını söyledi. 

“FESTİVAL HAZIRLIKLARINA BAŞLADIK”

Yenilenen AKM Sergi Salonlarının açılışında konuşan Başkan Halil Posbıyık, festival ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu yaz, hareketli bir yaz geçirtmeyi düşünüyoruz. Pandemi, depremler çok büyük sıkıntılar yaşadık ve insanlar eğlenceye, konuşmaya, içini dökmeye hasret kaldılar.

YAZ DÖNEMİNDE KÜLTÜREL VE SANATSAL AKTİVİTELER

Büyük bir sıkıntı ortamında yaşadık. Deprem, hepimizi çok üzdü. Arkadaşlarımız hazırlık yapıyorlar. Değişik noktalarda eğlenceler, sosyal ve kültürel etkinlikler yapılacak. Bazen yerel, bazen orta ölçekli sanatçılarla eğlenceler düzenleyeceğiz. Sizi biraz sıkıntılardan uzaklaştırmak için elimizden gayreti göstereceğiz. Salonlarımız kültürel faaliyetler için açık olacak.

FESTİVAL HAZIRLIKLARINA BAŞLADIK

Bugüne kadar festival konusunda hiç konuşmadık. Çünkü bir deprem olmuştu ve depremden dolayı da tabii ki festival hazırlığı yapmadık. Türkiye’nin birçok kentinde festivaller yapılıyor. Sürekli ‘Festival olacak mı?’ diye soruyorlar. Bugün itibarıyla kaymakamlığa müracaat ettik. Festival çalışmalarına başladığımızı ilk defa burada açıklamak istiyorum. Bu festivalde hangi sanatçıları seçeceğiz diye AVM önlerine sandıkları koyduk. Herkes oy kullanıyor. Sanatçı seçimi için bu çok önemli.”

fest2

fest3

fest4