Kdz. Eeğli Belediyesi, Zonguldak’ta yayın yapan İmza Gazetesi’nde yer alan ‘Posbıyık, Yağlı Direği kaldırdı’ haberinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu'ndan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Zonguldak’ta yayın yapan İmza Gazetesi’nde yer alan kasıtlı ve belli bir maksadı taşıyan ‘Posbıyık, Yağlı Direği kaldırdı’ haberi üzerine bu açıklama zorunlu hale gelmiştir.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı programı, Bölge Liman Başkanlığı sekretaryasında hazırlanarak Kaymakamlık oluru ile kamu kurum ve kuruluşlara gönderilmiştir. Kurum ve kuruluşlara atfedilen görevlerin ifası kapsamında Kdz. Ereğli Belediyesi, ‘Atatürk Anıtı ve civarının düzenlenmesi, bayrak direğinin hazırlanması, bayrak temini ve ses tertibatı ile müsabaka ve deniz eğlencelerinin yapılacağı Belediye İskelesi önünde protokolün oturacağı özel yerin hazırlanması ve yarış sahasındaki ses tertibatının düzenlenmesi’ konularında görevlidir.

Esnaftan Posbıyık'a plaketli teşekkür Esnaftan Posbıyık'a plaketli teşekkür

Bunun dışındaki yarışmalar, deniz eğlenceleri gibi konuların Kdz. Ereğli Belediyesi ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’la bir ilgisi yoktur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."